Spis treści (7)

Królowa różańca z amazońskiej dżungli – Stanisława Gamrat

Itapiranga w Brazyli, Kibeho w Rwandzie w Afryce i San Nicolas w Argentynie. – To współczesne i oficjalnie zatwierdzone miejsca objawień Matki Bożej. Kościół katolicki przez swoich Biskupów uznał ich nadprzyrodzony charakter. Jak widzimy Maryja wybiera sobie miejsca, które zdają się leżeć gdzieś na końcu świata

Maryja, Franciszek i różaniec – Anthony

Ojciec Święty Franciszek pokazał po raz kolejny, że jest oddany Maryi, podobnie jak jego poprzednicy. Franciszek postanowił na początku tego roku, że jego pontyfikat ma być poświęcony Matce Bożej Fatimskiej. Teraz zaś podjął decyzję, że sławetna statuetka Matki Bożej Różańcowej z Fatimy ma zostać przywieziona do Rzymu na niedzielę 13 października, kiedy to będzie odmawiał modlitwę w intencji poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Listy od Czytelników, Msze święte w Pompejach i inne informacje

Kołymski różaniec nadzieją pokoleń – Lidia Wajdzik ADS

2 czerwca 2013 r., w czasie nabożeństwa pompejańskiego w Skoczowie na Kaplicówce, mieliśmy okazję poznać ks. Rafała Brzuchańskiego, kapłana diecezjalnego, misjonarza, który przez dziesięć lat apostołował na Ukrainie, a ostatnie dwa lata w Rosji na Dalekim Wschodzie. Na ziemi dla nas innej, ziemi… nieludzkiej. Ziemi, która kojarzy nam się ze wstrząsającym obrazem ludzkiego cierpienia, jakie zgotowała światu komunistyczna utopia, z okrucieństwem realizowana przez sowiecki aparat przemocy. Kapłan mówił, jak „przeżywał” tę ziemię.

Konieczność  poznania siebie. Szkoła różańca (7) – Stanisława Gamrat

130 lat supliki do Królowej Różańca Świętego  – Marek Woś

W 1883 r., po raz pierwszy została odczytana Suplika do Królowej Różańca Świętego. Jej autorem jest bł. Bartolo Longo. Powstała ona jako odpowiedź Bartola na encyklikę o różańcu papieża Leona XIII. Celem supliki była duchowa walka przeciwko panoszącemu się w społeczeństwach złu.

Przesłanie Benedykta XVI w święto Królowej Różańca, 7 X 2012 r. o Suplice

Temat numeru: Różaniec za dzieci

Głównym tematem tego numeru jest modlitwa różańcowa w intencji dzieci. Zapraszamy do wywiadu z inicjatorem Różańca rodziców, witamy też na naszych łamach Magdalenę Buczek, znaną m.in. z dzieła Pod­wórkowych Kółek Różańcowych. Od tego wydania zaczynamy też nowy dział – tylko dla dzieci!

Różaniec w ręku małżonków – Jarosław Sudoł

Jeśli chcecie mieć pokój w sercach waszych, pokój w waszych rodzinach i w Ojczyźnie, odmawiajcie codziennie wspólnie w domu różaniec. Kochajcie tę modlitwę, oddawajcie się jej z zamiłowaniem i nabożeństwem. To niech będzie moim testamentem, który wam przekazuję.” – zalecił nam Pius IX.

Dar rodziców dla Dzieci  – Dominika Kowal

Wychowywać dziecko znaczy jednak więcej niż troszczyć się o zapewnienie mu dobrych warunków materialnych. Stała kontrola nie uchroni dziecka ani nastolatka przed złem, które otacza ze wszystkich stron. Dzieci i młodzież są obecnie narażone na wiele przejawów zła zarówno w środowisku szkolnym jak i rodzinnym. Media nie zawsze przekazują im dobre wzorce, co jest widoczne w wielu książkach i grach komputerowych, w których magia i przemoc odgrywają decydującą rolę. Dzieci, obdarzone chłonnym umysłem, szybko przyswajają sobie to, co zostało im przekazane, nie zadając pytania o to, czy jest to złe, czy też dobre. Jakże potrzebna więc jest im opieka, dzięki której można mieć pewność, że rozwijają się duchowo.

Rodzicem się nie bywa – Marek Woś

Rozmawiamy z Panem Ireneuszem Rogalą – założycielem Różańca rodziców za dzieci – w uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem w 12. rocznicę powstania pierwszej róży.

Świadectwa różańca rodziców oraz nowenny pompejańskiej za dzieci

O pełnieniu woli Bożej, czyli jak Anioł Gabriel zwiastował Najświętszej Maryi Pannie – Renata Gontarz

Zagadki dla dzieci

Z różańcem od najmłodszych lat – Magdalena Buczek

W ostatnim czasie coraz więcej rodziców i dziadków jest przerażonych wprowa­dzaniem do szkół, a nawet przedszkoli programu edukacyjnego, który jest jawną demoralizacją najmłodszych. Z pewnością wielu zadaje pytanie: jak uchronić dzieci?

 

Zachełmie miejsce wybrane – Marek Woś

Czas wakacji jest czasem oderwania od natłoku obowiązków. Jest tą krótką chwilą w roku, kiedy człowiek przestaje bezmyślnie wpatrywać się w ekran telewizora i wybiera kontemplację wspaniałej, dzikiej przyrody. Na pewno niejeden z turystów wędrujących po karkonoskich szlakach zauważy na swojej drodze miejsce szczególne. Jeśli uda się od strony Podgórzyna czarnym szlakiem na wycieczkę do zamku Chojnik, idąc dolinką przez Zachełmie, z oddali zauważy niezwykłą kapliczkę. Nie starą tylko nową, nie małą ale dużą… Kiedy podejdzie bliżej, zauważy w niej wizerunek Królowej Różańca Świętego, dokładką kopię obrazu z Pompejów!

Uczyńcie ją znaną całemu światu! – Marek Woś

Jak już pamiętamy, ikona pochodzi prawdopodobnie z góry Atos, świętej góry prawosławia. Analiza artystyczno-stylistyczna podpowiada, że najprawdopodobniej z klasztoru Hilmadar. Stamtąd zapewne trafiła na Kretę, istnieją bowiem przekazy z 1495 r. mówiące, że na tej wyspie oddawano cześć cudownemu wizerunkowi Matki Bożej. Nie mamy pewności, czy była to ta sama ikona, jednak na tej informacji ślad po kreteńskiej ikonie się urywa. Za to pierwsza historyczna wzmianka o ikonie MBNP pojawia się już cztery lata później, w Rzymie. Czyżby przypadek

Droga do nieba (2) – Krzysztof Jędrzejewski

Zanim jeszcze wyruszyłem z domu na pielgrzymkę na grecką Górę Atos usłyszałem wiele informacji po przeczytaniu, których zwątpiłem czy w ogóle uda mi się tam dostać. Moja droga mogła okazać się daremną, gdyż wstęp na Atos utrudniały liczne obostrzenia. Co prawda nie byłem kobietą, gdyż ich nie wpuszcza się tam wcale. Tamtejsza ziemia została poświęcona Matce Boskiej. I jak uczy tradycja skoro Ona tam przebywała, to już żadna inna kobieta poza Nią, nie może tam przebywać. Poza tym kobiety odciągałyby mnichów od ich zajęć i rozpraszałyby ich. Takie są uzasadnienia tego zakazu, nie wiem czy słusznego. Były też inne obostrzenia, które na szczęście okazały się fałszywe. Podobno na półwysep wpuszczano tylko mężczyzn z brodami, co mnie osobiście nie martwiło, gdyż takową posiadałem.

Fundacja Pomocnicy Królowej Różańca Świętego – jaki jest cel naszego działania?

Kącik Różańcowych Serc!

Informacje o pielgrzymce i rekolekcjach, Noc cudów i łask – noc nawrócenia serc! – noc modlitwy na Kaplicówce

Apostolat nowenny pompejańskiej – St. Gamrat

Jesteśmy Apostołami nowenny pompejańskiej. To nie jest prosta nowenna, przeciwnie! Nie mówimy innym o rzeczy łatwej, prostej i przyjemniej. Nie namawiamy do odmawiania jednej dziesiątki różańca, ale do odmawiania całego, i to aż przez 54 dni. Trudno więc czasem komuś powiedzieć, ile musiałaby się modlić, aby uzyskać łaskę na której mu zależy. Łatwiej jest powiedzieć – po prostu jakoś się módl, daj na mszę, poproś o modlitwę. Ale my musimy mówić o tych 54 dniach wypełnionych całym różańcem. Bo nasza droga jest drogą św. Ludwika de Mon­t­fort, doskonałego sługi, a nawet jak o sobie mówił: niewolnika Maryi!

Nowenna o pracę

Otrzymaliśmy już ponad 750 świadectw! Ze względu na ograniczone miejsce, większość z nich publikujemy na www.pompejanska.rosemaria.pl, gdzie są podzielone wg otrzymanych łask. Najwięcej świadectw dotyczy pracy. Czy to nie cudowne potwierdzenie obietnicy Maryi, która w tych trudnych czasach kryzysu radzi sobie lepiej, niż… Urzędy Pracy? Poniżej publikujemy kilka świadectw o znalezieniu pracy i rozwiązaniu życiowych problemów.

Boży szaleniec – bł. Pier Giorgio Frassati –  Rafał Albert Albiński OPs

Trudno pisać o tak niezwykłym człowieku jak Pier Giorgio. Człowieku, który w swoim jakże niedługim życiu tak wiele dokonał, odciskając trwałe piętno na duszach wielu ludzi. Nie chcę tu pisać o szczegółach biografii Pier Giorgia, datach, wydarzeniach. Są one łatwo dostępne, choćby w internecie czy książkowych biografiach. Pier Giorgio, syn senatora, członek ówczesnej włoskiej elity, dominikański tercjarz. Wychowany w dostatku, a jednak bez reszty poświęcił się potrzebującym. Kiedyś, wracając do domu pociągiem przy dwunastu stopniach mrozu oddał płaszcz osobie, która nie miała okrycia. Ktoś powie: „szaleniec”. Tak! BOŻY szaleniec!

0 0 głosów
Oceń ten tekst
Photo of author

Marek

Woś

Redaktor naczelny KRŚ, polonista, filmoznawca, edytor, ekonomista, człowiek od każdej roboty.

Mogą zainteresować Cię też:

Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x