Arcybiskup Fulton J. Sheen i Różaniec Misyjny

Arcybiskup Fulton J. Sheen urodził się w 1895 roku w El Paso, w Stanach Zjednoczonych i w heroiczności swoich cnót służył Bogu przez 84 lata. Ten niezwykle lubiany kapłan napisał wiele książek poświęconych wierze katolickiej, życiu Jezusa i Najświętszej Marii Panny. W swoich publikacjach poruszał także bieżące tematy. Był znany z popularnych audycji radiowych i telewizyjnych, które trafiały do milionów Amerykanów poprzez charyzmę arcybiskupa i prostotę przekazu. Fulton J. Sheen był dyrektorem Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary w USA. Aby wspomóc Ojca Świętego i osoby pracujące na terenach misyjnych, zaprojektował tzw. Różaniec Misyjny.

Arcybiskup Fulton SheenPragnął, aby katolicy modlili się na nim w intencjach całego Kościoła. Każdy region świata arcybiskup zaznaczył na różańcu innym kolorem. I tak: zielona dziesiątka różańca jest odmawiana na rzecz Afryki, niebieska – jest poświęcona Wyspom Pacyfiku i Oceanii, biała – Europie, czerwona – obu Amerykom, zaś żółta – Azji. Dla każdego tego regionu została przypisana także osobna, szczególna intencja. Ten wspaniały Sługa Boży tak mówił w swoich audycjach o różańcu:

„Różaniec jest księgą niewidomych, w której dusze widzą, i w której rozgrywa się największy dramat miłości, jaki widział świat; jest on księgą prostaczków, która wprowadza ich w tajemnicę i wiedzę bardziej satysfakcjonującą niż wykształcenie innych ludzi; jest to księga starców, których oczy zamykają się pod cieniem tego świata i otwierają na materię świata przyszłego. Moc różańca jest nieopisana. Różaniec jest najlepszą terapią dla strapionych, nieszczęśliwych, przerażonych i przygnębionych dusz. Jeśli pragniesz kogoś nawrócić do pełni wiedzy o naszym Panu i Jego Mistycznym Ciele, naucz go różańca”.

0 0 głosów
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dorota Karnicka
Dorota Karnicka
21 maja 2015 13:36

Aby móc tak powiedzieć o Różańcu, trzeba ten Różaniec przeżyć wręcz mistycznie…
Dzięki Ci, Boże za to , że dałeś nam takiego Twego Sługę!

1
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x