W 67. wydaniu „Królowej Różańca Świętego” obszernie pisaliśmy o św. Andrzeju Boboli, zamieszczając także wywiad z Andrzejem Bojem Wojtowiczem, autorem powstającej serii portretów Świętego.
W rozmowie Andrzej Boj Wojtowicz podzielił się pomysłem, że „może warto namalować cykl portretów Andrzeja Boboli, ujawniających jego charyzmat w różnych kontekstach obecnych w Litanii do św. Andrzeja Boboli. Powstały dotychczas dwa obrazy. Pierwsza praca to portret pielgrzyma idącego z misją do ludzi opuszczonych. Na drugim obrazie widzimy Andrzeja Bobolę, apostoła w pełni sił, który stanie się męczennikiem”.
Oba wizerunki św. Andrzeja Boboli zostały poświęcone jednego dnia – 16 maja 2024 roku. Pierwszy w parafii Miłosierdzia Bożego w Głogowie przez ks. biskupa Krzysztofa Białasika z Boliwii, a drugi w parafii św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej, gdzie poświęcenia dokonał ks. biskup Piotr Greger.
Świadectwa łask
Kiedy zbliżał się dzień poświęcenia pierwszego portretu św. Andrzeja Boboli, w parafii w Głogowie trwała modlitwa zawierzenia temu patronowi Polski zachodnich ziem naszej ojczyzny. Tydzień później dotarła wstrząsająca wiadomość. W tym samym czasie gdy w Głogowie odmawiano modlitwę, niedaleko Świebodzina rozpędzony samochód uderzył w przechodzącą przez ulicę dziewczynę. Po wypadku przetransportowano ranną helikopterem do szpitala w Zielonej Górze. Pacjentkę wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej.
O tej historii opowiedział nam ks. Andrzej Skoblicki, proboszcz parafii, znany czytelnikom „Królowej Różańca Świętego” od pierwszych wydań naszego czasopisma. Proboszcz parafii koło Świebodzina, gdzie miał miejsce wypadek, zaprosił ludzi na mszę i modlono się o cud uzdrowienia w dniu święta patrona Polski. Było to 16 maja o godz. 20.00.
Nie minęły dwa dni, kiedy dziewczyna, wprowadzona w stan śpiączki przez lekarzy, obudziła się zanim jeszcze ci zdecydowali o jej wybudzaniu. Zabrano ją na tomografię komputerową i nie stwierdzono żadnych obrażeń wewnętrznych. Krótko potem, 27 maja, przyszła do kościoła, aby modlić się z kapłanami i wspólnotą parafialną z okazji jubileuszu kapłaństwa miejscowego proboszcza. Byli tam również inni kapłani jubilaci.
Zamów to wydanie i wspieraj katolickie czasopisma!
Święto Różańcowe Albrechta Dürera, Czy można źle odmawiać różaniec?, Jak chorzy do lekarza życia, Sanktuarium w Wąwolnicy, Niezwykły znak na niebie, Aleksander Wat i św. o. Pio, Matka Boża Kochawińska, Kaligrafia oświetla prawdę i jak zawsze świadectwa nowenny pompejańskiej. Wszystko na 60 stronach!
W momencie gdy dziewczyna wybudziła się ze śpiączki, jej proboszcz otrzymał z Głogowa zdjęcie św. Andrzeja Boboli – wizerunek poświęcony dwa dni wcześniej. Dopiero później skojarzył fakty.
Te i inne świadectwa są obecnie spisywane przez rodzinę i świadków. Docierają informacje o rosnącym kulcie św. Andrzeja Boboli w parafiach, gdzie zostały wystawione obrazy.