XVIII pielgrzymka pompejańska

Serdecznie zapraszamy na październikową pielgrzymkę pompejańską, której głównym celem jest udział w uroczystościach ku czci Matki Bożej Pompejańskiej i bł. Bartola Longo, założyciela sanktuarium w Pompejach!

Termin: 03.10.2020 – 10.10.2020

Divino Amore – Pompeje – Neapol – Pietrelcina – San Giovanni Rotondo – Monte Sant’Angelo – Lanciano – Manoppello – Rzym – Watykam

Program pielgrzymki:

Dzień 1
Przyjazd na lotniska:

 • w Poznaniu o godz. 11:25,
 • we Wrocławiu o godz. 10:40,
 • w Krakowie o godz. 17:45,
 • w Warszawie-Modlin o godz. 17:05.

Lądowanie w Rzymie. Dla pielgrzymów z Warszawy-Modlin i Krakowa: transfer do hotelu, nocleg.
Dla pozostałych pielgrzymów: przejazd do sanktuarium Matki Boskiej Najczystszej Miłości w okolicy Ciampino. Później transfer do hotelu w okolicy Rzymu, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Wczesne śniadanie. Zwiedzanie Rzymu: Watykan i Plac Św. Piotra. Zwiedzanie bazyliki św. Piotra, modlitwa przy grobie Jana Pawła II. Spacer przez Via della Conciliazione do Zamku Św. Anioła; później przejście przez Rzym barokowy: Piazza Navona z fontanną Czterech Rzek, kościół św. Agnieszki, Panteon, Fontanna di Trevi. Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, następnie spacer wzdłuż Forum Romanum pod Koloseum. Wizyta w Bazylice Matki Boskiej Większej, zbudowana w miejscu, gdzie wg tradycji latem w Rzymie spadł śnieg. W ciągu dnia Msza Św. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Pompejów – zwiedzanie ruin starożytnego miasta zniszczonego przez wybuch Wezuwiusza w 79 r. n.e. Nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej. Kolacja w Pompejach. Udział w wieczornych uroczystościach – Msza św. i procesja z ciałem bł. Bartolo Longo. Przejazd do hotelu na nocleg w okolicach Pompejów.

Dzień 4
Śniadanie, przejazd do Neapolu: zwiedzanie miejsc związanych z niezwykłą postacią o. Dolindo Ruotolo, następnie katedra św. Januarego, słynącą z Cudu Eucharystycznego, spacer ulicą Św. Grzegorza Ormianina, będącą największym po Krakowie centrum produkcji szopek bożonarodzeniowych. Powrót do hotelu, kolacja.

Dzień 5
Śniadanie, uczestnictwo we Mszy Świętej w Sanktuarium, podczas której zostanie wyrecytowana Suplika do Matki Bożej Pompejańskiej. Następnie przejazd do Pietrelciny – małego, włoskiego miasteczka, w którym urodził się i dorastał Ojciec Pio. Wieczorem przejazd do hotelu na kolację i nocleg w okolicach San Giovanni Rotondo.

Dzień 6
Śniadanie, Msza Św. w San Giovanni Rotondo, zwiedzanie: Kościół Stary z konfesjonałem Świętego, jego celą i pierwotnym miejscem pochówku, potem przejście do nowej bazyliki – krypta z grobem św. Ojca Pio. Po południu przejazd do sanktuarium Michała Archanioła w Monte Sant’ Angelo – wizyta w sanktuarium prowadzonym przez polskich Michalitów. Powrót do San Giovanni Rotondo, kolacja, możliwość wieczornej modlitwy w sanktuarium, nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd do sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Lanciano. Potem przejazd do pobliskie-go Manoppello – sanktuarium Świętego Oblicza. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, kolacja, nocleg.

Dzień 8
Śniadanie.
Dla pielgrzymów z Poznania i Wrocławia: transfer na lotnisko, odprawy i wylot do Polski. Lądowanie w Poznaniu o godz. 13:00, a we Wrocławiu o 16:55.

Dla pozostałych pielgrzymów: nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Najczystszej Miłości. Później kolacja i transfer na lotnisko, odprawy i przelot powrotny do Polski. Lądowanie w Warszawie-Modlin o 23:59, a w Krakowie o 00:05 (kolejnego dnia). Zakończenie pielgrzymki do Włoch.

Cena: 2590 zł oraz 100 euro za osobę
Uwagi praktyczne:
 • przelot Polska – Rzym – Polska, wraz z bagażem podręcznym 40x20x25 cm oraz druga sztuka 55x40x20 cm do 10kg,
 • przejazdy we Włoszech klimatyzowanym autobusem,
 • 7 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,
 • 7 śniadań kontynentalnych wzmocnionych i 7 kolacji,
 • Msze święte i opiekę duchową,
 • opiekę pilota wycieczek,
 • Ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 20 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1 000 zł).

Szczegółowe informacje i zapisy: poprzez e-mail pielgrzymka@rosemaria.pl oraz telefon: 61 66 24 921 (godz. 10-16; pon-czw.)

Organizator:

Fundacja Królowej Różańca Świętego
oraz Biuro pielgrzymkowe Misja Travel

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Małgorzata: Moja piąta nowenna….

Chciałam się podzielić swoimi doświadczeniami związanymi z odmawianiem nowenny. Właśnie niedługo kończę odmawiać już piąty raz nowennę. O jej istnieniu...

Zamknij