XVII pielgrzymka pompejańska

Zapraszamy na majową pielgrzymkę pompejańską, na której będziemy uczestniczyć w święcie Matki Bożej Pompejańskiej przed sanktuarium w Pompejach, odmawiając w ten wyjątkowy dzień Suplikę – błagalną modlitwę za nas, nasze rodziny, ojczyznę i Europę, zawierzając świat Bogu przez ręce Maryi.

Termin: 02.05.2020 – 09.05.2020

Divino Amore – Rzym – Watykan – Manoppello – Lanciano – San Giovanni Rotondo – Monte Sant’Angelo – Pietrelcina – Pompeje – Neapol.

Program:

Dzień 1
Przyjazd na lotniska:

 • w Poznaniu o godz. 11:25,
 • we Wrocławiu o godz. 10:40,
 • w Krakowie o godz. 17:45,
 • w Warszawie-Modlin o godz. 17:05.

Lądowanie w Rzymie. Dla pielgrzymów z Wrocławia i z Poznania: przejazd do sanktuarium Matki Boskiej Najczystszej Miłości w okolicy Ciampino. Później transfer do hotelu w okolicy Rzymu,  kolacja, nocleg. Dla pielgrzymów z Warszawy-Modlin i Krakowa: po wylądowaniu transfer do hotelu, nocleg.

Dzień 2 
Wczesne śniadanie. Zwiedzanie Rzymu: Watykan i Plac Św. Piotra. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, modlitwa przy grobie Jana Pawła II. Spacer przez Via della Conciliazione do Zamku Św. Anioła; później przejście przez Rzym barokowy: Piazza Navona z fontanną Czterech Rzek, kościół św. Agnieszki, Panteon, Fontanna di Trevi. Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, następnie spacer wzdłuż Forum Romanum pod Koloseum. Wizyta w Bazylice Matki Boskiej Większej, zbudowana w miejscu, gdzie wg tradycji latem w Rzymie spadł śnieg. W ciągu dnia Msza Św. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Manoppello – sanktuarium Świętego Oblicza. Później przejazd do sąsiedniego sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Lanciano. Potem przejazd do hotelu w Puglii, kolacja, nocleg.

Dzień 4
Śniadanie, Msza Św. w San Giovanni Rotondo, zwiedzanie: Kościół  Stary  z konfesjonałem  Świętego,  jego  celą  i  pierwotnym  miejscem  pochówku,  potem  przejście  do  nowej bazyliki – krypta z grobem św. Ojca Pio. Po  południu przejazd  do  sanktuarium  Michała  Archanioła  w  Monte  Sant’Angelo  –  wizyta w sanktuarium prowadzonym przez polskich Michalitów. Powrót do hotelu, kolacja, możliwość wieczornej modlitwy w sanktuarium, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie, przejazd do Pietrelciny – małego, włoskiego miasteczka, w którym urodził się i dorastał Ojciec Pio. Następnie przejazd do Pompejów – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej.  Kolacja w Pompejach. Udział w wieczornych nabożeństwach – Różaniec Święty i uroczysta adoracja obrazu Matki Bożej Pompejańskiej (tylko w terminie majowym). W ciągu dnia Msza św. Przejazd do hotelu na nocleg w okolicach Pompejów.

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Neapolu: zwiedzanie miejsc związanych z niezwykłą postacią o. Dolindo Ruotolo, następnie katedra św. Januarego, słynącą z Cudu Eucharystycznego, spacer ulicą Św. Grzegorza Ormianina, będącą największym po Krakowie centrum produkcji szopek bożonarodzeniowych. Powrót do hotelu na kolację i nocleg w okolicach Pompejów.

Dzień 7
Śniadanie, uczestnictwo we Mszy Świętej w Sanktuarium, podczas której zostanie wyrecytowana Suplika do Matki Bożej Pompejańskiej. Następnie po zakończonych uroczystościach zwiedzanie ruin starożytnego miasta zniszczonego przez wybuch Wezuwiusza w 79 r. n.e. Przejazd w okolice Rzymu, kolacja, nocleg.

Dzień 8
Śniadanie. Dla pielgrzymów z Poznania i Wrocławia: transfer na lotnisko, odprawy i wylot do Polski. Lądowanie w Poznaniu o godz. 13:00, a we Wrocławiu o 16:55. Dla pozostałych pielgrzymów: nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Najczystszej Miłości. Później kolacja i transfer na lotnisko, odprawy i lot powrotny do Polski. Lądowanie w Warszawie-Modlin o 23:59, a w Krakowie o 00:05 (kolejnego dnia). Zakończenie pielgrzymki pompejańskiej do Włoch.

Cena: 2590 zł oraz 100 euro za osobę

Informacje dodatkowe:
 • przelot Polska – Rzym – Polska, wraz z bagażem podręcznym 40x20x25 cm oraz drugą sztuką 55x40x20 cm do 10 kg,
 • przejazdy we Włoszech klimatyzowanym autobusem,
 • 7 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,
 • 7 śniadań kontynentalnych wzmocnionych i 7 kolacji,
 • Msze święte i opiekę duchową,
 • opiekę pilota wycieczek,
 • Ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 20 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł).

Szczegółowe informacje i zapisy: poprzez e-mail pielgrzymka@rosemaria.pl oraz telefon: 61 66 24 921 (godz. 10-16; pon-czw.)

Organizator:

Fundacja Królowej Różańca Świętego
oraz Biuro pielgrzymkowe Misja Travel

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sira
Sira
29 stycznia 2020 14:11

jaka cena ,pozdrawiam

Marek
Admin
Częsty gość
Marek
31 stycznia 2020 12:52
Reply to  Sira

2590 zł oraz u przewodnika 100E na wstępy.

Dawid
Dawid
12 lutego 2020 21:16

Kto chętny z punktu Poznań? 🙂

Asia
Asia
17 lutego 2020 14:02

Do kiedy przyjmowane są zapisy?

Marek
Admin
Częsty gość
Marek
20 lutego 2020 10:00
Reply to  Asia

W lutym zamykamy podstawową listę.

Joanna Drabik
Joanna Drabik
17 lutego 2020 23:41

Do kiedy można się zapisać?

Marek
Admin
Częsty gość
Marek
20 lutego 2020 10:00
Reply to  Joanna Drabik

Do ostatniego wolnego miejsca, czyli najlepiej w lutym.

Asia
Asia
20 lutego 2020 14:39
Reply to  Marek

Dziękuję

Arlena
Arlena
2 marca 2020 21:05

czy jest jeszcze jedno wolne miejsce?

Marek
Admin
Częsty gość
Marek
3 marca 2020 10:17
Reply to  Arlena

tak, zapraszamy!

10
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Piękno pompejańskiego sanktuarium cz. I

Coraz więcej Polaków przyjeżdża do sanktuarium pompejańskiego, aby pokłonić się Matce Bożej Pompejańskiej z Dzieciątkiem. Piękno sanktuarium cieszy oko pielgrzyma,...

Zamknij