Egzorcyzmy

Egzorcyzmy

Coraz więcej Polaków poszukuje pomocy u księży egzorcystów. Jeszcze dekadę temu pracowało w Polsce kilku egzorcystów, obecnie jest ich ponad stu. Temat ten z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Zainteresowanie zagadnieniem jest tak duże, że znajduje się ono na drugim miejscu pod względem liczby wyszukiwań w internecie (na pierwszym miejscu są strony erotyczne). Wiąże się to z tym, że ludzie nie radzą sobie ze swoimi problemami i starają się zrzucać odpowiedzialność za własne czyny na innych, jak również na osobowe Zło.

Przeczytaj

Biblia o pijaństwie

Święty Paweł wśród przewin (1 Kor 6,10) zawarł również grzech pijaństwa, a cechą wspólną wszystkich wyszczególnionych wykroczeń było pozbawienie się możliwości zbawienia.

Pisze bowiem Apostoł Narodów: „Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego”.

Przeczytaj