Nie każdy z nas wie, że w uroczystość Bożego Narodzenia 2016 r. obchodziliśmy setną rocznicę śmierci św. Brata Alberta. Z tej okazji Sejm RP ustanowił rok 2017 Rokiem Świętego Brata Alberta, który zakończy się 25 grudnia tego roku.
Ludzie różańca
Niewidzialna sieć różańcowa
Różaniec jest ze swej natury modlitwą kontemplacyjną i ma wielką moc wstawienniczą: kto go odmawia, jednoczy się z Maryją w rozważaniu tajemnic Chrystusa, i skłania różaniec do przyzywania łask związanych z tymi tajemnicami w wielorakich sytuacjach życiowych.
Dwie Heleny
Dwie Polki, dwie emigrantki, dwie religie. I dwa różne światy. Między nimi przepaść. Heleny, polskie dziewczyny urodzone w drugiej połowie XIX wieku. Dzieliło je równo 16 lat.
Z miłości do Maryi
Zapewne każdy z nas zna ród Kossaków. – Ród, który na kartach historii zapisał się poprzez wybitnych malarzy: Juliusza, Wojciecha i Jerzego. Literaturze z tego rodu przysłużyły się Maria Jasnorzewska-Pawlikowska i Magdalena Samozwaniec, a najbardziej twórczą postacią rodu jest Zofia Kossak, autorka kilkudziesięciu powieści, wielu opowiadań, artykułów. Jej książki przetłumaczono na wiele języków. Wiele powieści jest wyrazem hołdu i miłości Zofii Kossak wobec Matki Bożej.
Z różańcem przez życie!
Karolina jest od urodzenia niepełnosprawną bardzo niskiego wzrostu, ponieważ cierpi na rzadko spotykaną chorobę genetyczną – dysplazję kręgosłupowo-nasadową. Przechodziła w swoim 25-letnim życiu liczne operacje i rehabilitacje w Polsce i za granicą.
NIEPOKALANA z LOURDES UZDRAWIA! (cz.II)
25 lat temu, w 11. rocznicę zamachu na życie, 13 maja 1992 r., Jan Paweł II ustanowił Światowy Dzień Chorego.
Maryja otwiera Ewangelię
„Wtargnięcie Boga, gwałtowne, totalne, przynosi radość, która nie jest niczym innym, jak szczęściem uratowanego, szczęściem topielca wyciągniętego w ostatniej chwili z wody”
André Frossard
Zakochani… w Maryi! cz. 2.
Francja od tysiąca lat stanowiła duchowe, kulturowo-cywilizacyjne centrum Europy. Kultura tego kraju zawsze była mocno zakorzeniona w Ewangelii, co po dziś dzień wyraża się wspaniałymi świątyniami – arcydziełami koronkowego gotyku.
Ojciec Stanisław Maria Kałdon – Sługa Maryi
„Wiele czasu spędziłem na modlitwie u stóp Królowej Różańca Świętego w Pompejach, wertowałem archiwa sanktuarium” – mówił dominikanin, ojciec profesor, Stanisław Maria Kałdon. To właśnie w Pompejach ojciec odnalazł nowennę pompejańską i przeniósł ją na polski grunt.
Życie za… różaniec
Dnia 26 października 1980 roku, w drugim roku swojego pontyfikatu, Jan Paweł II ogłosił błogosławionym włoskiego adwokata, Bartola Longa. Tym samym ukazał światu niezwykłego człowieka, który po nawróceniu w 1865 r., w wieku 24 lat usłyszał wewnętrzny głos: „Kto szerzy różaniec, ten będzie zbawiony!”.
Arcybiskup Fulton J. Sheen i Różaniec Misyjny
Arcybiskup Fulton J. Sheen urodził się w 1895 roku w El Paso, w Stanach Zjednoczonych i w heroiczności swoich cnót służył Bogu przez 84 lata. Ten niezwykle lubiany kapłan napisał wiele książek poświęconych wierze katolickiej, życiu Jezusa i Najświętszej Marii Panny. W swoich publikacjach poruszał także bieżące tematy.
Z MARYJĄ I PRZEZ MARYJĘ czyli parę słów o nowej akcji różańcowej
Październik jest szczególnym miesiącem dla wielu spośród nas. Jest to miesiąc modlitwy różańcowej, czas wielu łask i darów wypraszanych u Pana Boga przez wstawiennictwo Maryi. Tegoroczny październik stał się dla mnie jeszcze bardziej wyjątkowy i zaowocował powstaniem inicjatywy modlitewnej pod nazwą: „5 minut dla Boga, bliźniego i siebie samego”.
PrzeczytajZ MARYJĄ I PRZEZ MARYJĘ czyli parę słów o nowej akcji różańcowej
Usłysz… rozdzierające wołanie o pomoc
Musimy modlić się za dusze w czyśćcu. To niewiarygodne, co one mogą uczynić dla naszego duchowego dobra, z wdzięczności dla tych na ziemi, którzy pamiętają o modlitwie za nie. (św. o. Pio)
Duchowy testament świętego papieża
Jan Paweł II wyznał kiedyś swojemu przyjacielowi: „Napisałem wiele encyklik i listów apostolskich, jednak zdaję sobie sprawę, że tylko poprzez moje cierpienie mogę bardziej pomagać ludzkości. Proszę pomyśleć o wartości bólu przeżytego i ofiarowanego z miłością…”.
Moje spotkania z Janem Pawłem II
27 kwietnia to wielki i radosny dzień dla Kościoła – kanonizacja dwóch papieży: bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II. Jako Polacy czujemy w sercach ogromną wdzięczność do Boga za to, że dał nam tak wspaniałego Rodaka, którego droga do świętości rozpoczęła się już na ojczystej ziemi.
Na Bożym szlaku
„Różaniec jest potężną bronią przeciwko piekłu, ma moc zwalczyć zło, zniszczyć grzech, pokonać herezję”. To obietnice Matki Najświętszej dla czcicieli Różańca Świętego. W światowym źródle wszelkich łask Boga, przez wstawiennictwo Różańcowej Dziewicy Maryi byliśmy już kolejny raz z rzędu.
Maryja, Franciszek i… różaniec
Ojciec Święty Franciszek pokazał po raz kolejny, że jest oddany Maryi, podobnie jak jego poprzednicy. Franciszek postanowił na początku tego roku, że jego pontyfikat ma być poświęcony Matce Bożej Fatimskiej.
Różaniec od najmłodszych lat
W ostatnim czasie coraz więcej rodziców i dziadków jest przerażonych wprowadzaniem do szkół, a nawet przedszkoli programu edukacyjnego, który jest jawną demoralizacją najmłodszych. Z pewnością wielu zadaje pytanie: jak uchronić dzieci?
Z bł. Bartolem w Olkuszu
W pierwszą sobotę maja, relikwie bł. Bartola niespodziewanie nawiedziły olkuską parafię Dobrego Pasterza. Był to dzień wymiany tajemnic różańcowych i spotkania Żywego Różańca.
Rosary Maker – twórca różańców
Trzydziestokilkuletni maszynista z Londynu. Anglik. Kiedyś protestant. Dziś twórca własnoręcznie robionych różańców. Różańcom poświęca wolne chwile, pisząc o nich na swoim blogu w internecie.
Ks. Władysław Zązel. Pod Jego stopami ziemia staje się Maryjna.
Wzorujmy się na rzeszach świętych nauczycieli, prawdziwych apostołów różańca. Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort w „Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” uczy, że „Zdrowaś Maryjo” odmawiane dobrze, czyli uważnie, nabożnie i pokornie jest – zgodnie ze świadectwem świętych –
PrzeczytajKs. Władysław Zązel. Pod Jego stopami ziemia staje się Maryjna.