O Katechezie Dobrego Pasterza

„Msza jest nudna, nie chce mi się iść do kościoła” – wielu rodziców słyszy takie słowa. Trudno się z ich powodu nie denerwować, bo dzieci – szczególnie młodsze – są szczere i po prostu mówią to, co myślą. Jak zatem spowodować, by wiara była dla nich czymś pięknym i pociągającym?

PrzeczytajO Katechezie Dobrego Pasterza

Dołącz do akcji Anielski Patron!

Z pewnością znasz modlitwę do św. Michała Archanioła. Jest ona odmawiana w wielu polskich parafiach po Mszy Świętej. Celem akcji Anielski Patron jest to, aby ta modlitwa rozpowszechniła się po całej Polsce! Niech nie będzie parafii bez tej modlitwy, a św. Michał Archanioł zostanie Anielskim Patronem naszej Ojczyzny. Uda się to osiągnąć dzięki wielu osobom takim jak Ty!

PrzeczytajDołącz do akcji Anielski Patron!

III wielka księga łask

III Wielka Księga Łask!

Relikwie bł. Bartola Longo w kolejnym miejscu!

Nasi Czytelnicy pamiętają z pewnością poruszający wywiad z księdzem Kazimierzem Tyberskim, duszpasterzem wielu zakładów karnych w Polsce (zob. numery 17 i 19 KRŚ). Jego parafia Oblatów Maryi Niepokalanej we Wrocławiu wzbogaciła się o relikwie bł. Bartola Longo! To kolejne miejsce na mapie Polski, gdzie można uczcić tego Apostoła Różańca.

PrzeczytajIII Wielka Księga Łask!

Film pompejański

Z Bożą pomocą, film udało się nam zrealizować przy stosunkowo niewielkich kosztach, dzięki zaangażowaniu prywatnych środków i sprzętu, osobistej pracy i przychylności wielu osób.

bł. Bartolo Longo

Modlitwa o kanonizację bł. Bartola

Kochani Czytelnicy! Tak chętnie modlimy się o łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, św. ojca Pio, św. Rity, św. Judy Tadeusza, uznając, że są oni tak szczególni, że z ich pomocą najszybciej wyprosimy u Boga potrzebną łaskę… Tymczasem możemy modlić się za wstawiennictwem bł. Bartola Longo, założyciela Sanktuarium w Pompejach i założyciela dzieł miłosierdzia! Tym bardziej, że oczekiwany jest cud potrzebny do kanonizacji. Możemy modlić się o uzdrowienie ciała, uwolnienie z nałogu, nawrócenie, zażegnanie kryzysu w rodzinie. Warunkiem potrzebnym do potwierdzenia cudu za wstawiennictwem bł. Bartola jest to, aby modlić się o ten cud wyłącznie do niego. Możemy też zgłosić intencję mszalną o kanonizację, jak to czyni wspólnota pompejańska w Skoczowie.

PrzeczytajModlitwa o kanonizację bł. Bartola

Film pompejański

Pełni zapału przystąpiliśmy do realizacji drugiej części nagrań do filmu o nowennie pompejańskiej i kulcie Matki Bożej z Pompejów w Polsce.

Film pompejański

To nie mogło się udać. Brak budżetu, mnóstwo przeciwności, nawet pogoda miała nie sprzyjać. No i to pytanie: dlaczego my? A jednak, kiedy sprawę zawierzyliśmy Maryi, wszystkie drzwi zaczęły się otwierać, a przeszkody zniknęły z naszych dróg. Pełni zapału przystąpiliśmy do realizacji filmu! Filmu o sanktuarium w Pompejach, o Królowej Różańca Świętego, nowennie pompejańskiej, bł. Bartolu Longo, oraz o ludziach, których życie zmienił różaniec i nowenna pompejańska.

PrzeczytajFilm pompejański

Więzień modli się na różańcu

Byłem w więzieniu…

„Byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie” – te słowa naszego Zbawiciela mogą budzić w nas niepokój… Przecież mało kto z nas w ogóle był w więzieniu! A już zdecydowana większość nie miałaby kogo tam odwiedzać.

PrzeczytajByłem w więzieniu…

Szlachetna paczka

Szlachetna paczka

Koniec roku to wyjątkowy czas. To nie tylko okres świąt Bożego Narodzenia, więcej wolnego w pracy, czas błogiego lenistwa. Dla mnie to podwójnie wyjątkowy czas, ponieważ wiem, że ponownie uszczęśliwimy jakąś biedną rodzinę.

PrzeczytajSzlachetna paczka

Różaniec za dzieci

Dar rodziców dla dzieci

Prawdziwie kochający rodzice pragną dla swoich dzieci wszystkiego co najlepsze. Dbając o to aby nic nie zakłócało ich spokojnego dzieciństwa, zapełniają im czas różnymi zajęciami, tak, aby zawsze były pod ich kontrolą. Troszczą się o to, aby nie chorowały i miały wszelkie udogodnienia.

PrzeczytajDar rodziców dla dzieci