panorama Monte Sant Angelo

Monte Sant’Angelo

Serię artykułów pt. „Anielskim szlakiem” kończymy w miejscu, w którym także finał ma nasz film o Michale Archaniele „Broń nas w walce!”. Monte Sant’Angelo – to najważniejsze sanktuarium poświęcone Michałowi Archaniołowi, miejsce z niezwykłą historią.

PrzeczytajMonte Sant’Angelo

Michał Archanioł Pobiedziska

Anielskim Szlakiem: Pobiedziska

Jak pamiętamy, film o Michale Archaniele przedstawia objawienia wymienione w książce „Wielkość św. Michała Archanioła”. Po zakończeniu zdjęć w Europie południowej i zachodniej, zadaliśmy sobie pytanie: czy to możliwe, aby Michał Archanioł objawiał się w tylu krajach z pominięciem Polski?

PrzeczytajAnielskim Szlakiem: Pobiedziska

Aralar Michał Krzyż

Anielskim szlakiem na Aralar

Podążając za miejscami objawień anielskich, dotarliśmy do Kraju Basków, na północnym krańcu Hiszpanii, gdzie – jak wskazuje książka „Wielkość świętego Michała Archanioła” – znajduje się sanktuarium ku jego czci. Książka podaje, że „objawienie świętego Michała w Królestwie Nawarry było niezwykłe. Na wierzchołku wysokiej góry został wybudowany kościół pod Jego wezwaniem. ­Powstanie świątyni w tym miejscu związane było z objawieniem. Wydarzyło się ono w czasie, gdy Maurowie przybyli, aby spustoszyć Hiszpanię.” W tym zwięzłym komunikacie brakuje dat, miejsc, osób i okoliczności objawienia.

PrzeczytajAnielskim szlakiem na Aralar

Mont Saint Michel

Mont Saint Michel

To miejsce jest położone niezwykle malowniczo w zatoce w pobliżu kanału La Manche. Aż trudno uwierzyć, że przed ponad trzynastoma wiekami skałę otaczało nie morze, a gęsty las. Podnoszący się poziom wód zalał knieje, zamieniając 92-metrową granitową skałę w wyspę. 

PrzeczytajMont Saint Michel

Sacra di San Michele

Sacra di San Michele

Jeśli spojrzymy na mapę i wytyczymy linię prostą między włoskim Monte Sant’Angelo a francuskim Mont-Saint-Michel, okaże się, że w połowie drogi znajduje się urokliwe Sacra di San Michele. Z obu miejsc jest do niego nieco ponad 900 kilometrów drogi.

PrzeczytajSacra di San Michele

La Verna

Góra La Verna

Mówimy: św. Franciszek –  widzimy Asyż. Jednak niewiele pielgrzymek nawiedza zapomnianą górę La Vernę. Miejsce związane z Michałem Archaniołem i Biedaczyną z Asyżu.

PrzeczytajGóra La Verna