U Matki Jezusa. Jubileuszowy pompejański dzień skupienia w Pogórzu

Zapełniła się czcicielami Matki Bożej Bolesnej i Pompejańskiej piękna świątynia pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Pogórzu koło Skoczowa. Przybyli tu, aby w tę ostatnią sobotę sierpnia Bogu wyrazić wdzięczność za łaskę jednoczenia się na modlitwie – od dziesięciu lat na nabożeństwach pompejańskich w Skoczowie i po raz dziesiąty jednoczenia się na maratonie modlitewnym w czasie też już dziesiątego Pompejańskiego Dnia Skupienia w Pogórzu. Ta wielka rzesza czcicieli Matki Jezusa i Jej Syna przybyła tu, zmęczona ziemskim życiem, aby odczuć wyraźną obecność Maryi, odczuć Jej pomoc i wspólnie z Maryją z różańcem w dłoniach walczyć z szatanem, który agresywnymi pokusami chce w ludzkich sercach – szczególnie w sercach dzieci i młodzieży – zagasić wiarę, zagasić miłość, zagasić nadzieję i podstępem wprowadzić w przepaść wiekuistą zniewolonych grzechem współczesnego świata. Widoczne dla nas staje się, jak na naszym kontynencie pustoszeją kościoły, seminaria, jak coraz mniej dzieci i młodzieży praktykuje udział we mszy świętej niedzielnej. Szatan próbuje oblepić grzechem serca, wolę wszystkich ludzi, nie tylko tych oddalonych lub odchodzących od Boga. Chce zniszczyć modlitwę różańcową. Święty Ojciec Pio – wielki nauczyciel i czciciel modlitwy różańcowej powiedział niegdyś: „Nigdy mu się to nie uda, jest to modlitwa Tej, która tryumfuje nad wszystkim i nad wszystkimi. To Ona nas jej nauczyła, tak jak Jezus nauczył nas Ojcze nasz”. W dłoniach z „bronią” Maryi i z Maryją, i Jej Synem Jezusem trwaliśmy tego dnia kilka godzin w modlitewnym skupieniu, ożywiając wiarę, umacniając w sobie odpowiedzialność za Kościół, odpowiedzialność za rodzinę, Ojczyznę i świat.

Cuda i łaski Królowej Różańca Świętego w Pompejach

W magazynie SKU:9788363110222
24,50 zł

Przybyli tu, aby wsłuchać się i wprowadzić w serce słowa kapłana Marcina Wróbla, który wygłosił bogatą konferencję pod tytułem: „Różańcowa Dziewico Maryjo, pamiętaj, że Twoimi jesteśmy”. To jaśniejący blask Maryi po raz kolejny zgromadził nas w przeddzień Jej święta w świątyni pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej – mówił kapłan. To właśnie Królowej Polski zawierzamy naszą Ojczyznę, naszą wolność i nasze życie. Obrazowo słowem ukazał Maryję jako Arcydzieło Boga, jako Ogród Rajski czysty i nieskalany grzechem. Patrzcie na Maryję – mówił – jak na ikonę, którą trzeba czytać i słuchać tak, jak słucha się słowa Bożego. Maryję medytujcie milczeniem, bo życie Maryi karmiło się milczeniem. Zachęcał też do zachwytu Bogiem i do zawierzenia swojego życia i śmierci Maryi, bo Ona – Pełna Łaski staje przed naszym Ojcem i swoim Synem, prosząc o potrzebne łaski dla nas i świata całego. Wskazał też na różaniec święty, który cały czas kieruje nasz wzrok na Jezusa, odsłania w różańcu tajemnice Boga. Uczył nas, jak wielkim darem jest modlitwa różańcowa odmawiana z żywą wiarą… Wiele słów zachęty było kierowanych do naszych serc, abyśmy nieustannie żyli w bliskości Boga i Dziewicy Maryi.

Królowa Różańca ŚwiętegoZamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!


To tylko część artykułu… Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Miłość pod niebem. Etap III – trwanie

„Trwajcie w miłości Mojej” (J 15,9b) – ten cytat z Pisma Świętego widnieje na ikonie podarowanej mojemu mężowi i mnie przez kapłana...

Zamknij