To już oficjalne: będzie pociąg „Gietrzwałd”!

Tak, to już potwierdzone: pociąg łączący Zieloną Górę z Olsztynem będzie nosić nazwę „Gietrzwałd! Dzięki temu myśli tysięcy podróżnych zostaną skierowane w to wyjątkowe miejsce, wybrane przez Maryję. To piękna pamiątka jubileuszu 140-lecia objawień właśnie w Gietrzwałdzie. Jak do tego doszło?

Sekret Gietrzwałdu
Kompendium: „Sekret Gietrzwałdu”

Dwa zwycięskie etapy

Konkurs na nazwę dla pociągu miał dwa etapy. W pierwszym etapie wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki przedłożył do głosowania dwanaście nazw dla pociągu PKP Intercity. Choć początkowo nie było na liście propozycji „Gietrzwałd”, to dzięki licznym komentarzom oraz prośbom, także i ona została poddana pod głosowanie. I to właśnie nazwa „Gietrzwałd” spotkała się z największym uznaniem, deklasując konkurencyjne „Jeziorak”, „Grunwald”, „Kopernik” i „Nowowiejski”. Pięć wymienionych propozycji zostało przekazane do PKP Intercity jako oficjalne nazwy do dalszego głosowania.

Głosowanie na drugim etapie odbywało się pod nadzorem PKP Intercity na ich oficjalnym profilu Facebookowym w dniach od 29 sierpnia do 4 września. Było ono dostępne dla każdej osoby posiadającej konto na Facebooku. Podano w nim propozycje nazw dla 16 pociągów. Nazwy te odwoływały się do historii, miejsc, postaci, a także wyrobów regionalnych. Skład łączący Zieloną Górę z Olsztynem otrzymał trzy propozycje nazw: Gietrzwałd, Grunwald i Niegocin.

Internauci wybrali właśnie Gietrzwałd! Dzięki 5987 głosom ta propozycja zdeklasowała Grunwald (2393 głosy) i Niegocin (398 głosów).

Czas na… podziękowania

Nadszedł czas, aby podziękować panu wojewodzie Arturowi Chojeckiemu i jego zespołowi za uwzględnienie dodatkowej, jak się później okazało, zwycięskiej propozycji. To, że oddolna inicjatywa dodania nazwy „Gietrzwałd” do listy spotkała się z przychylnym przyjęciem Wojewody świadczy, że jest on wrażliwy na głos mieszkańców województwa oraz tych Polaków, którym Gietrzwałd jest bliski z wielu powodów (niżej wymienionych), i którzy za główny punkt przyjazdu na Warmię uznają pobyt w Gietrzwałdzie.

Dziękujemy też wszystkim internautom, którzy włączyli się w głosowanie. Bez waszej gotowości do działania, propozycja gietrzwałdzka nie zdobyłaby takiej znaczącej przewagi w obu plebiscytach. Zwycięstwo to wasza zasługa!

Dlaczego to tak dla nas ważne?

Dlaczego nasze serca biją mocniej na słowo „Gietrzwałd”? Dlaczego tak chętnie oddaliśmy swój głos na to miejsce? Oto powody:

  1. W tym roku obchodzimy 140-lecie objawień Maryi w tym mieście.
  2. Gietrzwałd jest jedynym miejscem uznanych objawień Maryjnych w Polsce.
  3. Orędzie z Gietrzwałdu szczególnie dotyczy naszej ojczyzny i wciąż jest aktualne.
  4. W objawieniach gietrzwałdzkich Maryja zachęcała do różańca, naszego ulubionego narzędzia modlitwy.
  5. W Gietrzwałdzie Maryja objawiła się pod wezwaniem Królowej Różańca Świętego – pod którym patronuje naszym działaniom.

Dzisiaj PKP Intercity zaprezentowało nazwy dla nowych pociagów

Konkurs został oficjalne zamknięty. Pociągi pod zwycięskimi nazwami będą kursowały od wejścia w życie nowego rozkładu jazdy 2017/2018 w grudniu.

Poznajmy wszystkie wyniki:

Źródło: intercity.pl

Zobacz też:

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
13 września 2017 10:45

Dzień dobry,
mam poważne pytanie: czy Ateiści będą mogli podróżować tym pociągiem?
Proszę o rzeczowe odpowiedzi.

Pozdrawiam.
Marcin

2
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.