Święta Klaro módl się za nami !

“przed ołtarzem Świętej Maryi ogołociła się z wszelkiego bogactwa, a ubrała ubogi habit pokuty w formie krzyża”

Dzisiaj, 11 sierpnia, jest wspomnienie Świętej Klary, a także trwa nowenna za przyczyną św Maksymilina. W 7 dniu nowenny pamietajmy, zwłaszcza o siostrach klaryskach żyjących za klauzurą, ale także  o wspólnotach żyjących charyzmatem Ojca Maksymiliana.

Klara

Jan Paweł II w “Orędziu do klarysek z okazji 750-lecia śmierci św. Klary z Asyżu” wspomina o tym, że św Klara kochałą Maryję. “Urodzona w Asyżu około roku 1193-1194 w szlacheckiej rodzinie Favarone z Offreduccio, święta Klara otrzymała, szczególnie od matki Ortolany, solidne wychowanie chrześcijańskie. Oświecona łaską Bożą, dała się pociągnąć nowej formie życia ewangelicznego zapoczątkowanej przez świętego Franciszka i jego towarzyszy i zdecydowała, w swoim czasie, podjęcie radykalniejszego naśladowania Chrystusa. Pozostawiwszy dom ojcowski w nocy między Niedzielą Palmową i Wielkim Poniedziałkiem 1211 (lub 1212), za radą tego samego Świętego udała się do kościółka Porcjunkuli, kolebki doświadczenia franciszkańskiego, gdzie przed ołtarzem Świętej Maryi ogołociła się z wszelkiego bogactwa, a ubrała ubogi habit pokuty w formie krzyża. Po krótkim czasie poszukiwania zamieszkała w małym monasterze san Damiano, gdzie dołączy do niej również młodsza jej siostra Agnieszka. Tutaj dołączają do niej kolejne towarzyszki spragnione wcielenia Ewangelii w jej wymiarze kontemplacyjnym. TEKST o św Klarze http://www.isf.edu.pl/ Czy wiesz że św Klara jest też patronką telewizji? TEKST

7 dzień nowenny do św.Maksymiliana

Św. Maksymilian uczy nas: „Gdy miłość nas ogarnie i przeniknie, to ofiary staną się potrzebą duszy. Z ofiary rodzi się radość duchowa”.

Przez Twoje ręce, święty Maksymilianie, ofiaruję Niepokalanej swoje trudy i cierpienia. Dopomóż mi w ich znoszeniu.

Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

O, Maryjo bez grzechu poczęta…

  1. Módl się za nami, św. Maksymilianie.
  2. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Módlmy się. Boże, Ty napełniłeś gorliwością o zbawienie dusz i miłością ku bliźnim św. Maksymiliana Marię, kapłana i męczennika, żarliwego czciciela Niepokalanej Dziewicy, spraw, za jego wstawiennictwem, abyśmy dla Twojej chwały wytrwale pracując w służbie braci, w życiu i w śmierci stawali się podobni do Twojego Syna. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

5 1 głos
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x