Spis treści numeru 2

Słowo od redakcji

Od satanizmu do świętości!
Szczególne zaciekawienie Czytelników budzi fakt z biografii bł. Bartola: kapłaństwo w służbie szatanowi. Choć to zaskakujący epizod jak na człowieka wyniesionego do chwały ołtarzy, to szkoda, by Bartolo miał zostać zapamiętany głównie z tego powodu. Życie Bartola jest najpiękniejszym dowodem, że Bóg nie patrzy na przeszłość grzesz- nika, kiedy ten decyduje się zawrócić z drogi ku potępieniu, aby ze szczerym sercem rozpocząć służbę na Jego chwałę.

Noc modlitwy zakwitła różami na Kaplicówce
W sanktuarium Królowej Różańca w Pompejach pod koniec XIX wieku zapoczątkowana została Święta Noc Modlitwy, która poprzedza wielką uroczystość różańcową 8 maja i w pierwszą niedzielę października. Przez całą noc odmawiane są modlit- wy, śpiewane hymny i pieśni. O północy odprawiane są Msze Święte.

Nowenna pompejańska – szkoła różańca
Co jednak, kiedy mimo odmówionej nowenny, nie widać obiecanych łask? Na forum www.zywyrozaniec.pl i blogu www.pompejanska.rosemaria.pl czasem trafiają się takie pytania. Pewnego razu ktoś nawet zwątplił, bo „tyle modlitwy, tyle czasu – na nic!”.

Nieustannie trwam w nowennie pompejańskiej
Janusz Dariusz Telejko – poeta, scenarzysta, reżyser, dziennikarz, działacz katolicki i animator kultury. Wicedyrektor Radia Rodzina, odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za 25 lat pracy artystycznej i Krzyżem „Pro Ecclesia et Pontifice” – jednym z najwyższych medali Kościoła Katolickiego. Patriota. Apostoł Nowenny Pompejańskiej. – Wywiad.

Apostolat Nowenny Pompejańskiej
W tych trudnych czasach wiele osób odkrywa różaniec jako narzędzie wyjednywania Łaski Bożej. Wciąż przychodzą do nas listy od ludzi, którzy nie zaczynają swojej duchowej przygody z różańcem od jednej zdro- waśki czy dziesiątki, lecz od odma- wiania całej nowenny pompejańskiej. Można rzec, że wysoko stawiają sobie poprzeczkę. Decyzję o podjęciu nowenny wymuszają zwykle trudne, dramatyczne okoliczności życiowe. Dzięki nowennie ludzie znajdują pracę, odzyskują zdrowie, łączą się rozdzielone małżeństwa, a co najważniejsze – odnawiają swoją modlitewną więź z Panem Bogiem. Ta

Moja miłość Maryja
Fatima. To tam zostałyśmy przyjaciółkami. Przez ponad 20 lat miałam żal do Ciebie, że nie wysłuchałaś mojej prośby, że byłaś dla mnie taka niedostępna, smutna. Twój wizerunek z Częstochowy napawał mnie lękiem, wolałam uśmiechnięte twarze, które napełniały moje serce radością i spokojem.

Jak obraz trafił do Pompejów?
Kiedy pod koniec misji, jakie w 1874 roku zorganizował Bartolo Longo dla ubogich mieszkańców Pompejów, zaczęło się for- mować Bractwo Różańcowe, pojawiła się konieczność nabycia olejnego obrazu Królowej Różańca Świętego.

Rok krucjaty różańcowej

15 czerwca minęła rocznica od zapoczątkowania Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Ja jestem Królową Polski!
Ojciec Juliusz pragnął pozdrowić Maryję tak, jak jeszcze nikt Jej nie pozdrawiał. Wtedy Matka Boża powiedziała do niego: „Dlaczego nie nazwiesz mnie Królową Polski? Ja to królestwo bardzo umiłowałam i wielkie rzeczy dla niego zamierzam, ponieważ osobliwą miło- ścią do Mnie płoną jego synowie”.

Część i Pompeje 2003
Pierwszy raz do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach poszedłem w 2003 roku. Było to przedłużenie mojej pielgrzymki do Rzymu, gdzie dotarłem po 36 dniach marszu. Szedłem z Poznania, aby uczcić 750. rocznicę powstania tego miasta, którego patronami są święci Piotr i Paweł. W Rzymie chciałem odwiedzić ich groby, a także zobaczyć następcę św. Piotra, naszego papieża Jana Pawła II. Niestety, nie dane mi było się z nim spotkać.

Prawdziwi mężczyźni modlą się na różańcu
Wracając myślami do wczesnego dzieciństwa, przed oczami rysuje mi się obraz mojej kochanej, nieżyjącej już babci, która nie rozstawała się z różańcem. Wiem też, że mój dziadek codziennie odmawiał wszystkie ta- jemnice. Pamiętam z najmłodszych lat, jak klęczałem z babcią, ciocią lub mamą i odmawiałem różaniec. Jako ministrant bardzo pilnie uczęszczałem na nabożeństwa październikowe.

Świadectwa za przyczyną Królowej Różańca
Pragnę podziękować Matce Boskiej za Jej wstawiennictwo i pomoc. Potwierdzam, że ta modlitwa czyni cuda!!! To, że znalazłam pracę tak szybko, to cud. Jestem przekonana w 100%, że to tylko dzięki Matce Bożej tak się stało. Mieszkam w USA. Pracowałam w amerykańskiej fabryczce jako księgowa.

Dotknięci tajemnicą
Zastanawiałam się kiedyś, czy Kaplicówkę w Skoczowie czeka jeszcze podobnie wzniosłe wydarzenie, jak to z 1995 roku, gdy przybył tutaj Jan Paweł II

Szkaplerz noś a na różańcu proś!
Drogi Czytelniku, czy nosisz szkaplerz? A może kiedyś, będąc dzieckiem, przyjąłeś go, jak nasz bł. Jan Paweł II, potem zaś z biegiem lat zawieruszył się on gdzieś, rozpadł ze starości albo leży głęboko w szufladzie? Wróć do niego czym prędzej! Albo idź do kapłana i poproś o nałożenie na Ciebie tej cudownej szaty Maryi!

Noc, Modlitwa… i Licheń (część 2)
Oczywiście pokutnicy idą również w intencjach własnych i otrzymują wspaniałe prezenty z nieba. Osobiście mogę się przyznać, że bardzo dużo zawdzięczam tym pielgrzymkom, Matce Najświętszej. Odczuwam szczególną opiekę nad moją rodziną (cudownie uratowała ojca podczas zderzenia z samochodem), tak więc jestem przekonany, że każdy z pątników uzyskał liczne łaski. Szczególnym momentem dla mnie jest dojście do posągu Matki Bożej Licheńskiej oraz moment dziękczynienia, kiedy to można zostawić Jej wszystkie troski i ciężary.

Trzeci zakon
Zakon dominikański jest oczywiście zakonem maryjnym, a zatem nabo- żeństwo do Matki Najświętszej to bijące mocno serce całej dominikańskiej wspólnoty, skała, na której mocno stoi nasz Zakon. Także różaniec święty jest dla nas nieodzownym elementem życia. Pamiętamy, że różaniec to cudowny środek mogący wyjednywać niezliczone łaski za pośrednictwem Maryi, Królowej Różańca Świętego. Ale pamiętamy też, że różaniec jest bronią, potężnym duchowym orężem

A ponadto:

Jak odmawiać nowennę pompejańską?
Wiersze Janusza Telejki,
Obietnice różańcowe
Modlitwa o kanonizację bł. Bartola

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Spis treści numeru 1

Słowo od redakcji Kto szerzy różaniec, będzie zbawiony! Te słowa usłyszał w...

Zamknij