Spis treści numeru 1

Słowo od redakcji

Kto szerzy różaniec, będzie zbawiony!
Te słowa usłyszał w swoim sercu Bartolo Longo, gdy popadł w rozpacz i był bliski samobójstwa. Słowa te uratowały mu życie.

Polskie Pompeje
Nad Wisłą w sercu Pogórza Cieszyńskiego, malowniczo rozciąga się zabytkowe miasteczko Skoczów. Tutaj w 1576 r. przyszedł na świat św. Jan Sarkander – przykładny kapłan i męczennik

Nowenna pompejańska – szkoła różańca
Zadziwiające jest, jak wiele osób, którym odmówienie jednej dziesiątki różańca sprawiało problem, zaczyna od razu odmawiać trzy, a nawet cztery części różańca w nowennie pompejańskiej

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Pielgrzym
2200 km przebył Krzysztof Jędrzejewski w pieszej pielgrzymce na beatyfikację Jana Pawła II oraz
na Noc Modlitwy w Sanktuarium w Pompejach

Apostolat Nowenny Pompejańskiej

Zdrowaśki jak strzały – oraz inne świadectwa

Nabożeństwo dwudziestu sobót
„Niebawem oglądnęliśmy wszystkie cuda stolicy. Jeśli chodzi o mnie, to znalazłam tylko jeden jedyny, który mnie zachwycił, a była nim: Matka Boska Zwycięska. Ach! Tego, co przeżyłam u Jej stóp, nie potrafię wyrazić… Łaski, jakich mi udzieliła, poruszyły mnie tak głęboko, że jedynie łzami mogłam wypowiedzieć moje szczęście.”

Wieści z Pompejów

Wielka – „Mała” św. Teresa
W przeciwieństwie do św. Teresy z Ávili, zwanej Wielką, św. Teresa z Lisieux nazwana została Małą. Ale gdy czyta się jej „Dzieje duszy”, określenie „mała” wydaje się nieadekwatne. Bez wątpienia to Wielka Święta!

Noc, Modlitwa… i Licheń (część 1)
Zapewne większości z nas ruch pątników kojarzy się przede wszystkim z radosnym śpiewem wśród pięknej letniej pogody, zwiedzaniem miejsc świętych oraz zabytków. Często traktujemy to jako wyzwanie, słyszeliśmy zapewne o tych, którzy brali udział w pielgrzymkach do Częstochowy, Fatimy czy też podążali szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela. Pielgrzymowanie samo w sobie jest aktem pokuty i dziękczynienia oraz prośbą skierowaną do Boga. Jest po prostu wyznaniem wiary.

Modlitwa różańcowa moją siłą
Autentyczna, żywa wiara wyraża się w trudzie codziennej modlitwy. Kto przestaje się modlić, w pra­kty­ce staje się ateistą, duchowo obumiera i traci największy ducho­wy skarb: wiarę, nadzieję i miłość.

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Asystent kościelny „Królowej Różańca Świętego”

Od pierwszego lipca 2012 r. roku pismem arcybiskupa poznańskiego Stanisława Gądeckiego, tytuł "Królowa Różańca Świętego" otrzymało asystenta kościelnego w osobie...

Zamknij