Spis treści KRŚ nr 3

Trzeci numer KRŚ ukazuje się w 10. rocznice opublikowania Rosarium Virginis Mariae, i do tego Listu staraliśmy się nawiązywać w artykułach trzeciego numeru. A oto spis:

Słowo od redakcji

List o Różańcu zawsze aktualny! Stanisława Gamrat

Mija 10 lat od ogłoszenia przez bł. Jana Pawła II Roku Różańca. Dla wielu czytelników „Królowej Różańca Świętego” ten rok trwa do dziś. Każdy bowiem dzień zaczynają i kończą z różańcem w ręku. Są oni prawdziwymi spadkobiercami tego Listu – duchowego testamentu naszego Papieża dla odmawiających różaniec.

Ze śmietnika do Świątyni o. Augustyn Węgrzyn O. Cist.

Czytelnicy zapewne pamiętają z poprzedniego numeru „Królowej Różańca Świętego” wzruszające świa­dectwo pani Elżbiety, która znalazła obraz Matki Bożej Pompejańskiej na targu staroci. Otóż będąc w opactwie cysterskim w Sulejowie, pani Elżbieta wypatrzyła w bo­cznym ołtarzu podobny do swojego obraz Maryi. Udała się więc do pro­boszcza – ojca Augustyna – aby zapytać, jak ten obraz trafił do klasztoru. Tak ta niezwykła historia przeora cystersów dotarła do naszej redakcji. Oto ona…

Od początku trzymałem z Matką Bożą
Rozmowa z ks. dr. Janem Glapiakiem, asystentem kościelnym naszego kwartalnika

Kaplicówka wielkim strumieniem łaski Lidia Wajdzik

To słowa z homilii bp. Tadeusza Rakoczego – ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej, które 2 sierpnia 2012 r. skierował do licznie zgromadzonych wiernych w sanktuarium św. Jana Sarkandra w Skoczowie podczas nabożeństwa pompejańskiego.

Nowenna pompejańska – szkoła różańca Marek Woś
Każdy zna tę historię biblijną, kiedy Pan Jezus uzdrowił dziesięciu trędowatych: „Gdy wchodzili do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami! Na ich widok rzekł do nich: Idźcie, pokażcie się kapłanom! A gdy szli, zostali oczyszczeni. Wtedy jeden z nich widząc, że jest uzdrowiony, wrócił chwa­ląc Boga donośnym głosem, upadł na twarz do nóg Jego i dziękował Mu. A był to Samarytanin. Jezus zaś rzekł: Czy nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Żaden się nie znalazł, który by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec. Do niego zaś rzekł: Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła.” (Łk 17,12–19).

Apostolat Nowenny Pompejańskiej
Drodzy Apostołowie Nowenny Pompejańskiej! Z tym numerem otrzymaliście pamiątkowe dyplomiki przystąpienia do ANP. Jeżeli ktoś z Was nie otrzymał, choć zapisał się lub chce zapisać do ANP, prosimy o kontakt z redakcją. Obecnie pracujemy nad statutem ANP oraz Stowarzyszenia Pomocników Królowej Różańca, które będzie miało za zadanie wspomagać rozwój ANP oraz czasopisma „Królowa Różań­ca Świętego”. Nic nie zmienia jednak głównego zadania osób należących do Apostolatu Nowenny Pompejańskiej, jakim jest głoszenie wszędzie i wszystkim o łaskach Dziewicy Pompejańskiej i infor­mowanie o nowennie pompejańskiej, według słów modlitwy…

Świadectwa za przyczyną Królowej Różańca
w tym uzdrowienia, nawrócenia, wychowanie dzieci, powrót męża, dar macierzyństwa

Moja Przygoda z nowenną ks. Jacek Skowroński

Moja przygoda z nowenną pompejańską zaczęła się w roku 2010, mimo że byłem w Bazylice Królowej Różańca Świętego w Pompejach w roku 1997, i już wtedy o tej modlitwie słyszałem. Jednak duchowo jeszcze tego nie pragnąłem, wówczas w ogóle różaniec był dla mnie modlitwą dobrą, szlachetną poprzez tajemnice zbawienia, ale nie miałem doń przekonania. Sam odmawiałem. Dwa lata temu zainteresował mnie tą modlitwą o. Jan Paweł Bagdziński – franciszkanin, pochodzący ze Szczecina, gdy przy jednym z naszych spotkań zaczął opowiadać o tym, że modli się za kogoś właśnie tą formą różańca, i że jest to modlitwa przynosząca ogromne owoce. Do tego jeszcze w gazecie „Cuda i Łaski Boże” w sierpniu 2010 roku i w październiku w gazecie „Miłujcie się!” znalazłem artykuły zachęcające do zapoznania się z okolicznościami powstania tej modlitwy.

Pompeje 2003 Krzysztof Jędrzejewski

Druga część wspomnień Krzysztofa Jędrzejewskiego z pieszej pielgrzymki do Sanktuarium w Pompejach:
Obchodzę krater dookoła i zauważam ścieżkę wiodącą w dół. Schodzę nią, mijając unoszące się dymy wulkaniczne. Wezuwiusz jest ciągle aktywny, miejscami coś bulgocze, paruje i unosi się siarczany zapach. Wiem, że to może być niebezpieczne, jednak ufam Bogu, że nic mi się nie stanie.

Od Apostoła Andrzeja do Królowej Różańca ks. Andrzej Skoblicki

Okolice Pompejów są bardzo„żyzne” we wszelkiego rodzaju ośrodki kultu religijnego i świętych Pańskich. Jednym z nich jest Amalfi, miasto leżące przy najpiękniejszej drodze Europy, jak wielu nazywa costierę amalfitana.

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Modlitwa różańcowa moją siłą Jarosław Sudoł

Czy dobrze modlisz się na róża­ńcu? Patrzysz na dłonie trzymające różaniec. Myślisz sobie: „Zbędny trud, mechaniczna modlitwa, nikomu niepotrzebna… Jaki ona ma dziś sens? Kto dziś modli się na różańcu?”. Spójrz jeszcze raz na te dło­nie oplecione różańcem. Przypomnij sobie dłonie twojej matki, ojca, babci, a może kogoś Tobie bliskiego. Pomyśl, jaki sens miał w ich życiu różaniec. Modlitwa różańcowa przynosi niezliczone i różnorodne owoce, które widoczne są w postępowaniu człowieka, wpływają na wszystkie bez wyjątku dziedziny jego życia i to tak dalece, że dokonuje się w nim przemiana. Do przemiany jednak różaniec prowadzi tylko wtedy, gdy jest należycie odmawiany.

Ojciec Pio i Pompeje Stanisława Gamrat

„Kochajcie Madonnę i czyńcie wszystko, by Ją kochano. Odmawiajcie różaniec, odmawiajcie go zawsze, jak tylko możecie”. Te słowa ojciec Pio wypowiedział na dwa dni przed swoją śmiercią. Można więc je uznać za testament dla jego duchowych dzieci. Jednak mało kto wie, że ojciec Pio miał także szczególne nabożeństwo do Matki Bożej Pompejańskiej.

Dzieło Miłosierdzia dla Więźniów

Ogłoszenia różańcowe

Rozważania różańcowe św. bp. Józefa Pelczara – tajemnice radosne

Obietnice różańcowe

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Królowa Różańca ma Asystenta!

Z radością informujemy, że od 3 numeru "Królowa Różańca Świętego" ma swojego Asystenta. Można rzec, nic nowego, bo mianowany przez...

Zamknij