Sercem usłyszeć i wypełnić wezwanie Maryi

100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie skłania nas nie tylko do świętowania jubileuszu tego cudownego wydarzenia, ale przede wszystkim do uświadomienia sobie, że przesłanie, które zostało wypowiedziane tam przez Maryję, jest nadal aktualne.

Każdy z nas pewnie wiele słyszał i czytał o spotkaniach trójki fatimskich dzieci z Piękną Panią, które miały miejsce 100 lat temu. Może niektórzy nawet pielgrzymowali do sanktuarium w Fatimie. Ale zastanówmy się, jak przyjmujemy orędzie Matki Bożej: jako wezwanie kierowane tylko do ludzi żyjących w tamtym czasie czy adresowane także do nas, ludzi XXI wieku? Maryja błagała o modlitwę różańcową, nawrócenie i podejmowanie pokuty. Zapewniła, że jeśli Jej wezwanie zostanie przyjęte, na świecie zapanuje pokój i zakończy się trwająca wtedy I wojna światowa, a jeśli nie – zapowiedziała rozpoczęcie kolejnej, jeszcze tragiczniejszej. Jak wiemy, tak niestety się stało. Zbyt mało ludzi przyjęło i wypełniło słowa Matki Bożej. Nadszedł więc czas, aby 100 lat po objawieniach w Fatimie każdy człowiek na nowo usłyszał wołanie Maryi, przyjął je otwartym sercem i z miłością na nie odpowiedział. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w obecnym czasie, kiedy widzimy, jak wiele zła dzieje się na świecie, ile jest wojen, terroryzmu, przemocy, prześladowań, cierpienia niewinnych i bezbronnych ludzi. Nie możemy być obojętni. Maryja nie przyszła na ziemię po to, aby przestraszyć ludzi, zapowiedzieć jedynie karę za grzechy i złe postępowanie. Ona przyniosła orędzie nadziei, wypływające z Jej matczynej miłości i troski. Bóg przez Nią dał światu ratunek przed złem i wiecznym potępieniem.

Pamiętajmy o Fatimie. Historia • Tajemnice • Nabożeństwo

W magazynie SKU:978-83-63110-58-1
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 16,00 zł

Dlatego chcemy wziąć się do pełnego zapału działania, odpowiadając naszą miłością. Ponówmy nasze osobiste oddanie się Jej Niepokalanemu Sercu, nasze zobowiązanie do codziennego odmawiania różańca i módlmy się z jeszcze większą wiarą oraz gorliwością. Poznawajmy orędzia Fatimskiej Pani, rozważajmy każde wypowiedziane przez Nią słowo, realizując je w swoim codziennym życiu. Uwierzmy w to, że obietnica Maryi zostanie spełniona, świat zostanie uratowany, zapanuje pokój, a Jej Niepokalane Serce zatryumfuje. Otrzymujemy także na ten rok specjalne zadanie: każdy z nas ma pomóc Maryi, szerząc Jej wezwanie wszędzie, gdziekolwiek jest, w swojej rodzinie, wśród przyjaciół, znajomych i wszystkich napotkanych ludzi. Ale niech nie będą to jedynie słowa. Dawajmy przede wszystkim świadectwo wytrwałej modlitwy i tego, jak my sami na co dzień wypełniamy prośby Matki Najświętszej.

Królowa Różańca ŚwiętegoZamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

To tylko część artykułu… Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"
0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
ks. Adam Borysik
Pochylić się nad każdym – rozmowa z ks. Adamem Borysikiem

Dlaczego ludzie boją się bezdomnych? Jak powinna wyglądać mądra pomoc i kto najczęściej zatrzymuje się na ulicy? Opowiada ks. Adam...

Zamknij