Rozpoczynajmy od Maryi jak św Maksymilian !

Naśladujmy św. Maksymiliana, który budowę Niepokalanowa zaczął od postawienia na polu figury Maryi. My też zaczynajmy wszystko co dla nas ważne od Najważniejszej!

Figura Niepokalanej

fot. Niepokalanów

 

Nowenna do św. Maksymiliana 4 DZIEŃ NOWENNY – 8 SIERPNIA

MODLITWA NA KAŻDY DZIEŃ NOWENNY

Święty Maksymilianie, zapalony miłością Boga, opromieniony światłem Niepokalanej Dziewicy, wskazywałeś ludowi Bożemu rozliczne formy apostołowania do zwycięstwa dobra i dla rozszerzenia królestwa Bożego na całym świecie. Uproś nam światło i siłę, abyśmy mogli czynić dobro i pociągać innych do Chrystusowej miłości. Wstaw się do Pana o łaskę dla nas, abyśmy owładnięci tym samym zapałem miłości, wiarą i czynem mogli świadczyć o Chrystusie wśród naszych braci i dojść razem z Tobą do posiadania Boga w chwale wiecznej. Amen.

4 DZIEŃ NOWENNY – 8 SIERPNIA

Św. Maksymilian uczy nas: „Opatrzność Boża w nieskończonym miłosierdziu swoim przez Niepokalaną przysłała w krytycznej dla mojego powołania chwili mamę do rozmównicy. I tak potargał Pan Bóg wszystkie sieci diabelskie”.

Święty Maksymilianie, Twojej opiece polecam codzienne wybory, których dokonujemy, aby były one zgodne z Wolą Bożą. Tyś przeszedł trudności i wahania, więc mnie zrozumiesz i dopomożesz. Proszę Cię o to bardzo pokornie.

Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…., O, Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.

  1. Módl się za nami, św. Maksymilianie.
  2. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Módlmy się: Boże, Ty napełniłeś gorliwością o zbawienie dusz i miłością ku bliźnim św. Maksymiliana Marię, kapłana i męczennika, żarliwego czciciela Niepokalanej Dziewicy, spraw, za jego wstawiennictwem, abyśmy dla Twojej chwały wytrwale pracując w służbie braci, w życiu i w śmierci stawali się podobni do Twojego Syna. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen

TEKST

0 0 głos
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x