Pielgrzymka pompejańska do Włoch na święto Królowej Różańca Świętego i Michała Archanioła

Serdecznie zapraszamy na IV pielgrzymkę pompejańską, na której odwiedzimy wiele uświęconych miejsc, z naciskiem na pobyt w Sanktuarium  w Pompejach i na uroczystościach odpustowych ku czci Królowej Różańca Świętego i św. Michała Archanioła!

TERMIN: 26.09 – 08.10.2015. Wyjazd z różnych miejsc w Polsce, w zależności od zgłoszeń.

Program:

1 dzień – 26-09-2015- sobota

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 20:00, przejazd przez Czechy, Austrię. UWAGA: modyfikacja programu!

Wyjazd: wczesne godzinny ranne. Przejazd przez Czechy, Austrię. Nocleg w Tarvisio na granicy Włoch.

2 dzień – 27-09-2015 – niedziela

Asyż. Zwiedzanie bazyliki, Msza święta w Asyżu, nawiedzenie grobu św. Franciszka. Przejazd do hotelu w okolicach Asyżu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – 28-09-2015 – poniedziałek

Śniadanie.   Przejazd  do ROCCAPORENA DI CASCIA – zwiedzanie sanktuarium i grobu św. RITA  – patronka spraw trudnych i beznadziejnych.  Przejazd do MONOPPELLO – tam znajduje się tkanina z wizerunkiem Jezusa, która –  w opinii badaczy – jest zaginioną chustą Św. Weroniki, płótnem pogrzebowym Chrystusa z jerozolimskiego grobu. Przejazd do LANCIANO – miejsce szczególnie znane z cudu Eucharystycznego. Przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień – 29.09.2015 – wtorek 

Śniadanie.  Nawiedzenie grobu św. Ojca Pio. Zwiedzanie Bazyliki i Muzeum Św Ojca Pio. Msza św. w kościele, w którym  nabożeństwa odprawiał św. Ojciec Pio. Przejazd do MONTE SAN ANGELO na Półwyspie Gargano. Zwiedzanie Groty Michała Archanioła. Powrót do hotelu w San Giovanni Rotondo, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień – 30.09.2015 – środa

Śniadanie. Zwiedzanie i modlitwa w Bazylice w San Giovanni Rotondo, po południu przejazd do Rzymu, zakwaterowanie
w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień  – 01.10.2015 – czwartek

Śniadanie. Wyjazd do RZYMU. Całodzienne zwiedzanie Wiecznego Miasta: Bazylika św. Pawła za Murami, Koloseum, Forum Romanium, Kapitol, Piazza Venezzia, Forum Trajana, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Panteon, Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Bazyliką św. Jana na Lateranie. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień – 02.10.2015 – piątek

Śniadanie, dalsze zwiedzanie Rzymu i WATYKANU. Zwiedzenie Bazyliki i Placu św. Piotra , a szczególnie zejście do grobu Ojca Świętego Jana Pawła II. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

8 dzień – 03.10.2015 – sobota

Śniadanie. Przejazd do MONTE CASSINO. Zwiedzanie Klasztoru św. Benedykta oraz cmentarza żołnierzy polskich. Przejazd do POMPEI – udział w uroczystościach odpustowych, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

9 dzień – 04.10.2015 – niedziela

Śniadanie.  Całodniowy pobyt w Pompejach – udział w uroczystościach religijnych. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

10 dzień – 05.10.2015 – poniedziałek

Śniadanie. Wycieczka promem na CAPRI – wyspę w Zatoce Neapolitańskiej. Łagodny, śródziemnomorski klimat i wspaniałe widoki zapewniają wiele atrakcji turystycznych. Zwiedzanie najpiękniejszej wyspy Morza Tyrreńskiego.  Powrót do Pompei – udział w uroczystościach religijnych. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

11dzień – 06.10.2015 – wtorek

Śniadanie. Przejazd do SIENY – zwiedzanie: Kościół św. Dominika  z relikwiami św. Katarzyny Sieneńskiej. Przejazd do hotelu w okolicach Bolonii. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

12 dzień – 07.10.2015 – środa

Śniadanie. Przejazd do BOLONII – zwiedzanie stolicy regionu Emilia-Romania, miasta arkad i krużganków. Zwiedzanie Bazyliki S. Petronio, Piazza di Ravegnata ze słynnymi wieżami. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

13 dzień – 08.10.2015 – czwartek

Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach do południowych i zakończenie pielgrzymki.

CENA 2240 ZŁ 2360 zł (po modyfikacji: nocleg po drodze i program w Asyżu).

Świadczenia objęte ceną:

  • przejazd autokarem klasy turystycznej
  • opieka pilota na całej trasie
  • 10 11 noclegów w hotelach – pokoje 2,3 osobowe z łazienkami
  • wyżywienie: 10 11 śniadań , 10 11 obiadokolacji (po modyfikacji – rozszerzenie programu o Asyż)
  • ubezpieczenie SIGANAL IDUNA –  KL i Nw

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdów do miast – komunikacja miejska, statek na Capri, lokalni przewodnicy, słuchawki. Na ten cel należy przygotować max 70 €uro.

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianom.

ZGŁOSZENIA:

Na adres: pielgrzymka@rosemaria.pl albo telefonicznie 61 66 24 921 (w dni robocze w godz. 12-16)

0 0 głosów
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x