Nowenna przed uroczystością Wniebowzięcia NMP za przyczyną Św. Maksymiliana Kolbe w intencji rodzin

Maryjo, nasza Orędowniczko, prosimy Cię, za przyczyną św. Maksymiliana wyproś u Twego Syna wszystkim rodzinom liczne łaski u Twojego Syna

Left_side_aisle_of_Maksymilian_Kolbe_in_Franciscan_Church_in_Sanok

Święty Maksymilian dostąpił szczególnej łaski, że dzień Jego śmierci, czyli narodzin dla Nieba nastąpił w wigilię największego święta maryjnego. Zatem czas nowenny maryjnej jest również jakby duchowym towarzyszeniem Świętemu Maksymilianowi w celi śmierci głodowej. Modląc się do Maryi w tym czasie doznajemy łaski pokoju serca. Jego współtowarzysze więzienia wspominają że w okolicznościach w których wszyscy się bali i postępowali ze strachu w nieludzki sposób, św Maksymilian sam był pełen pokoju jakiego udzielała mu Maryja.

 

Dzień pierwszy
6 sierpnia Przemienienie Pańskie

Maryjo, nasza Orędowniczko, prosimy Cię, za przyczyną św. Maksymiliana wyproś nam u Twego Syna łaskę przemiany serca, otwartość na miłość Boga. By ta miłość czyniła nas otwartymi na drugiego człowieka, zauważenia go, pokochania.

KAŻDEGO DNIA NOWENNY

Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

Modlitwa

Maryjo, przez Twoje orędownictwo i wstawiennictwo Twego wielkiego czciciela św. Maksymiliana, błagamy, aby moc Jezusa Chrystusa pomogła każdemu z nas zwyciężyć wszelkie przeciwności, które niszczą ludzką godność i odbierają nadzieję, a bogactwo Jego darów niech da nam siłę i odwagę do walki o wartości chrześcijańskie, które dają pokój, radość, szczęście w ziemskim pielgrzymowaniu do chwały nieba. Amen.

Dzień drugi -7 sierpnia

Maryjo, nasza Orędowniczko, prosimy Cię, za przyczyną św. Maksymiliana wyproś u Twego Syna łaskę wszystkim rodzinom pokonywania tego, co dzieli, oraz mocy, która łączy, jednoczy. By w miłości małżeńskiej, rodzinnej nikt nikt nie był nastawiony na branie, lecz umiał również dawać.

Dzień trzeci – 8 sierpnia

Maryjo, nasza Orędowniczko, prosimy Cię, za przyczyną św. Maksymiliana wyproś u Twego Syna łaskę odpowiedzialności za swoje życie dla każdego Polaka, każdego ojca i matki, mimo że czasem trzeba składać wielką ofiarę. Ty złożyłaś największą.

Dzień czwarty – 9 sierpnia

Maryjo, nasza Orędowniczko, prosimy Cię, za przyczyną św. Maksymiliana wyproś dla nas u Twego Syna łaskę siły, męstwa, by to, co nas niszczy, szczególnie obecnie ludzi młodych, mogło być zwyciężone i dało iskrę życia pełnego radości i pokoju.

Dzień piąty – 10 sierpnia

Maryjo, nasza Orędowniczko, prosimy Cię, za przyczyną św. Maksymiliana wyproś u Twego Syna łaskę nadziei dla wszystkich chorych i cierpiących, zrozumienie, że to, czego doświadczają w swoim życiu, jest wpisane w historie, którą realizuje sam Bóg.

Dzień szósty – 11 sierpnia

Maryjo, nasza Orędowniczko, prosimy Cię, za przyczyną św. Maksymiliana wyproś u Twego Syna łaskę roztropności i światła tym wszystkim, którzy zagubili w swoim życiu Bożą miłość. Niech na nowo swoje szczęście budują na miłości Boga, który jest jedynym fundamentem szczęścia.

Dzień siódmy – 12 sierpnia

Maryjo, nasza Orędowniczko, prosimy Cię, za przyczyną św. Maksymiliana, którego życie zakończyło się tak szybko, ale jego spotkanie z Bogiem było wielką radością, wyproś u Twego Syna łaskę radości wiecznej dla naszych zmarłych.

Dzień ósmy – 13 sierpnia

Maryjo, nasza Orędowniczko, prosimy Cię, za przyczyną św. Maksymiliana wyproś u Twego Syna łaskę mądrości każdemu młodemu człowiekowi, by nie bał się wybierać tego, co go umacnia w godności dziecka Bożego. Czasem potrzeba do tego wielkiego wysiłku. Niech w życiu ludzi młodych „mieć” nie staje się ważniejsze niż „być”.

Dzień dziewiąty – 14 sierpnia

św. Maksymiliana Kolbego, patrona trzeźwości

Maryjo, nasza Orędowniczko, prosimy Cię, za przyczyną św. Maksymiliana wyproś u Twego Syna wszystkim, którzy walczą z wszelkimi uzależnieniami, łaskę mocy i zwycięstwa. Niech owa moc da im odwagę do walki z tym, co niszczy ich życie, nie daje prawdziwej radości, a pozostawia smutek, ból, beznadziejność.

15 sierpnia

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

MODLITWA

Maryjo, przez Twoje orędownictwo i wstawiennictwo Twego wielkiego czciciela św. Maksymiliana, błagamy, aby moc Jezusa Chrystusa pomogła każdemu z nas zwyciężyć wszelkie przeciwności, które niszczą ludzką godność i odbierają nadzieję, a bogactwo Jego darów niech da nam siłę i odwagę do walki o wartości chrześcijańskie, które dają pokój, radość, szczęście w ziemskim pielgrzymowaniu do chwały nieba. Amen.

5 5 głosów
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ludwika
Ludwika
7 sierpnia 2020 07:42

Za wszystkie zwaśnione, poróżnione i zranione rodziny, W intencji zatwardziałych grzeszników.

1
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Boleści Matki Najświętszej

"Je\u017celi b\u0119dziecie odmawia\u0107 Koronk\u0119 do Siedmiu Bole\u015bci, rozwa\u017caj\u0105c j\u0105, otrzymacie moc, by naprawd\u0119 odczuwa\u0107 \u017cal"

Zamknij