Niezwykła szata cnót

Pierwszego maja obchodzone jest wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. W naszym Kościele katolickim wspomnienie św. Józefa obchodzone jest dwa razy w roku – 19 marca jako Oblubieńca Matki Bożej, a 1 maja – jako wzór i patrona ludzi pracy. Jego postać znana jest z przekazów Ewangelii, chociaż na jej kartach nie wypowiedział ani słowa.

Zapewne każdemu z nas są znane liczne szczegóły z życia św. Józefa, który całe życie spędził jako rzemieślnik na ciężkiej pracy zarobkowej, aby utrzymać Najświętszą Rodzinę. Żył dla Jezusa i Maryi, dla Nich trudził się, wykonując rzetelnie pracę, która stała się źródłem jego uświęcenia, gromadzenia zasług dla nieba. Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny żył w niesłychanej bliskości z Synem Bożym. Był to Mąż pracowity, cichy i pokorny, „przyobleczony” w niezwykłą szatę cnót… Przez wieki był niedoścignionym wzorem do naśladowania. Jak wspomniałam, jest patronem ludzi pracy, ale nie tylko – jest patronem dobrej śmierci,  jest też patronem niektórych miast, np. w 1714 r. Rada Miasta wybrała św. Józefa patronem Krakowa – jako wotum dziękczynne za opiekę w czasie wojny i epidemii. 

Objawienia św. Józefa w Brazylii

Omawiając postać św. Józefa Rzemieślnika, warto wspomnieć o jego objawieniach w Brazylii w miejscowości Itapiranga w latach 1994-1998. Objawienia te zostały uznane przez Kościół. Święty Józef pojawiał się tam wraz z Maryją i Jezusem. 

W pierwszą środę marca 1994 r. 22-letni Edson Glauber otrzymał przesłanie, w którym Maryja Królowa Różańca i Pokoju prosiła o nawrócenie, modlitwę różańcem oraz o częste korzystanie z sakramentów: Eucharystii i pojednania. Maryja wskazała też na nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa.

Królowa Różańca Świętego nr 38Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

Co w środku? Zamów PDF

Ograniczony dostępTo tylko fragment artykułu…

Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"

To wydanie jest wciąż dostępne w sprzedaży, dlatego ma ograniczony dostęp. Możesz nabyć to czasopismo w bardzo niskiej cenie – już od 2 zł! Zamawiając wspierasz różańcowe inicjatywy. Zapraszamy!

Lidia Wajdzik

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x