Módlmy się za ofiary wybuchu bomby atomowej

Bomba została zrzucona na miejsce związane ze św. Maksymilianem, japońską katedrę św. Marii w Urakami.

W tym roku przypada 70 rocznica zrzucenia bomby na miasta japońskie, między innymi na Nagasaki, gdzie katolicka katedra stała w centrum uderzenia. Było to też przed woją miejsce wybrane do ewangelizacji “krańców świata” przez św Maksymiliana Marię Kolbego. Święty ten był w stałym kontakcie z biskupem Nagasaki, planując ewangelizację wybiera okolice Nagasaki “Miejsce to zamieszkuje blisko 15 tysięcy chrześcijan i od 1914 r. stoi w jego centrum katedra św. Marii, największa świątynia chrześcijańska ówczesnego Dalekiego Wschodu”. Jednak “9 sierpnia 1945 r. na japońskim niebie pojawia się amerykańska „latająca forteca” B-29. Pilot ma rozkaz zrzucić bombę na port w mieście Kokura, jednak ze względu na zerową widoczność w tamtym obszarze kieruje samolot na cel drugorzędny – Nagasaki, gdzie znajduje się wojskowa fabryka Mitsubishi. Nad nią właśnie ma być zdetonowana bomba. Nad Nagasaki 9 sierpnia jest również duże zachmurzenie. Ze względu na małą ilość paliwa załoga B-29 nie ma możliwości poszukiwań odpowiedniego celu wśród prześwitów w chmurach. Bomba zostaje zrzucona na pierwszy rozpoznany obiekt – katedrę św. Marii w Urakami. W ciągu kilku sekund ginie 10 tysięcy ludzi. W następnych dniach od ran i choroby popromiennej umiera większość tych, którzy przeżyli nalot. Tymczasem klasztor założony przez o. Kolbego traci zaledwie szyby w oknach. Przed niszczycielską siłą osłoniło go przeklinane niegdyś przez braci zbocze góry Hikosan. Świat obiegają doniesienia prasowe z Japonii; większość z nich ilustrowana jest zdjęciami odnalezionej głowy figury Maryi z wypalonymi oczami, zwanej odtąd Madonną z Nagasaki. Chciałoby się rzec, że Niepokalana ochroniła japoński Niepokalanów” WIĘCEJ

UrakamiTenshudoJan1946

ZOBACZ OCALAŁA FIGURĘ MADONNY Z KATEDRY URAKAMI

11856523_1668731803343188_402761033702540742_o

Za 5 dni przypada wspomnienie założyciela Radia Niepokalanów i Niepokalanowa, także japońskiego, męczennika z Auschwitz – św. Maksymiliana Kolbego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy nowenną do św. Maksymiliana.

5 dzień nowenny do św Maksymiliana 05 – 09 sierpnia

„Okres obecnej pracy to czas przygotowania się do przyszłej walki pod sztandarem Niepokalanej. Na próżno napełnialibyście głowę rozlicznymi, pięknymi i potrzebnymi wiadomościami, gdyby zabrakło wewnętrznego, dziecięcego stosunku do Niepokalanej” (św. Maksymilian).

Intencja: Święty Maksymilianie, Tyś tak dobrze rozumiał znaczenie nauki, dopomóż nam w studiach dla dobra mej duszy, Kościoła, Ojczyzny.

O Maryjo bez grzechu poczęta…

Święty Maksymilianie, zapalony miłością Boga, opromieniony światłem Niepokalanej Dziewicy, wskazywałeś ludowi Bożemu rozliczne formy apostołowania do zwycięstwa dobra i dla rozszerzenia królestwa Bożego na całym świecie. Uproś nam światło i siłę, abyśmy mogli czynić dobro i pociągać innych do Chrystusowej miłości. Wstaw się do Pana o łaskę dla nas, abyśmy owładnięci tym samym zapałem miłości, wiarą i czynem mogli świadczyć o Chrystusie wśród naszych braci i dojść razem z Tobą do posiadania Boga w chwale wiecznej. Amen.

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka Grażyna Woś
Agnieszka Grażyna Woś
9 sierpnia 2015 14:45

Niesamowita twarz Matki Bożej…

1
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x