Módlmy się do Maryi Królowej Rodzin!

Kościerzyna posiada w jednej parafii dwa sanktuaria maryjne w których są wizerunki ukoronowane przez Papieża Jana Pawła II.

Te dwa święte miejsca to sanktuarium Matki Boskiej Kościerskiej – Królowej Rodzin w której czczony jest obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, oraz sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w której czczona jest pieta, czyli rzeźba przedstawiająca Maryję trzymającą ciało martwego Chrystusa.

3 lipca w Kościerzynie Maryja czczona jest jako Królowa Rodzin. Obraz jest kopią wizerunku Matki Bożej Śnieżnej z Rzymu, z Bazyliki Santa Maria Maggiore. Obraz jest zapewne pamiątką z pielgrzymki ofiarowaną do tego kościoła. Kościerzynie znajduje się od 1660 roku. Barokowym zwyczajem wizerunek udekorowany jest blachami ze szlachetnych metali, tworzącymi „sukienkę.” Po drugiej wojnie światowej biskup chełmiński, Kazimierz Józef Kowalski, ustanowił w kościerskiej farze sanktuarium kultu Matki Bożej. Wokół wizerunku Maryi znajdują się mniejsze kompozycje ukazujące tajemnice Jej życia. Cały obraz TUTAJ

Modlitwa do Maryi Kościerskiej Królowej Rodzin
Panno Maryjo, Pocieszycielko strapionych i Królowo Rodzin! Ktokolwiek w niedoli pod Twoją opiekę się udał, nigdy mu nie odmówiłaś wsparcia i wstawiennictwa u Syna Twego, Jezusa Chrystusa. Pani miłosierdzia! Oto ja grzesznik pod twoją uciekam się opiekę z sercem przepełnionym skruchą za moje przewinienia. Wstaw się za mną i wyjednaj mi laskę u Boga i spraw, aby skrucha moja mogła być przyjęta jako ofiara żalu za moje ciężkie grzechy. Spraw, abym otrzymał ich odpuszczenie i aby Bóg wszechmogący raczył mnie na-; tchnąć silą potrzebną do oparcia się wszelkim pokusom świata i. bym bez trwogi mógł stanąć przed sprawiedliwym Sędzią, Egdy mnie Bóg do siebie powoła.

więcej modlitw

0 0 głos
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PAWEŁ BYWALEC
PAWEŁ BYWALEC
3 lipca 2015 17:29

MODLĘ SIĘ ZA MOJĄ RODZINĘ CAŁĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PAWEŁ BYWALEC
PAWEŁ BYWALEC
10 stycznia 2016 16:49

I ZA TE RODZINY KTÓRE SĄ RAZEM I NIE TYLKO ŻEBY SIĘ POGODZIŁY!!!!!!!!

2
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x