Maryja zapytała: „Czy masz Mój medalik?”

Każdy czciciel Matki Bożej Pompejańskiej powinien znać historię uzdrowienia Fortunatiny Agrelli, które dało początek 54-dniowej nowennie pompejańskiej. W tej historii pojawia się pytanie Maryi, dlaczego chora nie nosi  medalika na znak oddania Madonnie Pompejańskiej?

Matka Boża Pompejańska
Matka Boża Pompejańska

Dlatego w redakcji „Królowej Różańca Świętego” wpadliśmy na pomysł, że każdy Prenumerator otrzyma włoski, poświęcony medalik pompejański w prezencie! Będziemy dodawać go do 44. wydania naszego pisma. Gorąco zapraszam do rozpowszechniania tej informacji i prenumerowania gazety!

Dlaczego medalik pompejański jest tak ważny?

Otóż ma to swoją historię i uzasadnienie. Przeczytajmy fragment książki: „Cuda i łaski Królowej Różańca Świętego w Pompejach” i relację bł. Bartola LongoUZDROWIENIE zaczęło się od noszenia medalika! 16 lutego 1884 roku, Mariano Rosati, gorliwy pomocnik w budowie świątyni pompejańskiej, przybył do Bartola Longo i poprosił o poświęcony medalik Matki Bożej Pompejańskiej. Chciał go przekazać Fortunatinie Agrelli:

Kiedy Natina odebrała obrazek, medalik i nowennę od swojego lekarza, poczuła przypływ miłości i jakąś tajemniczą ufność ku nabożeństwu do Matki Bożej Pompejańskiej.

Jednak po krótkim czasie medalik zabrała jej rodzina. Kilka dni później Natina zobaczyła Maryję:

Najświętsza Panna jedną ręką trzymała Dzieciątko Jezus a drugą różaniec. Siedziała na tronie, który otaczali aniołowie. Maryja i Jezus byli ubrani w biało-złote szaty z jedwabiu, na głowach mieli korony wysadzane drogimi kamieniami. Towarzyszyli im zakonnik i zakonnica św. Dominika. Tron, piękno Maryi i wspaniałość nieba mnie zachwyciły. Maryja patrzyła na mnie czułym, macierzyńskim wzrokiem.

Wtedy Natina zaczęła błagać Maryję o uzdrowienie. Ta odpowiedziała:

– Modliłaś się do mnie pod różnymi wezwaniami i zawsze odbierałaś łaski. Teraz, gdy mnie wzywasz pod imieniem Królowej Różańca Świętego z Pompejów, które mi jest bliższe ponad wszystkie inne, nie mogę ci odmówić. Odpraw trzy nowenny, oddawaj mi cześć, a wyzdrowiejesz. – A po chwili zapytała mnie czule: – Dlaczego zdjęłaś mój medalik?

Fortunatina przyrzekła, że zawsze będzie  nosić medalik, a na wezgłowiu powiesi obrazek Matki Bożej Pompejańskiej. Po tym obiecała, że odbędzie pokutę.

Medalik – znak zawierzenia

Z opisanej historii wynika nie tylko uzdrowienie Frotunatiny Agrelli, ale też zobowiązanie, aby szerzyć kult Matki Bożej Pompejańskiej. Aby mieć przy sobie znak łączności z sanktuarium w Pompejach, mieć obrazek Matki Bożej Pompejańskiej oraz właśnie MEDALIK! Taki medalik jest sakramentalium, znakiem błogosławieństwa, przynależności i czci do Matki Bożej Pompejańskiej.

Poświęcony MEDALIK pompejański – dla każdego, kto zna „Królową Różańca Świętego”!

Aby otrzymać medalik, trzeba mieć aktywną prenumeratę „Królowej Różańca Świętego”. Każdy Prenumerator naszego czasopisma otrzyma tyle medalików pompejańskich, ile ma prenumerat. Wydanie z medalikiem ukaże się w drugiej połowie czerwca 2020 roku. UWAGA: medaliki będą dołączane do przesyłek dla Prenumeratorów (nie będą dostępne w gazetach sprzedawanych w Empikach i księgarniach).

Medalik będzie dodawany bezpłatnie. Koszt rocznej prenumeraty „Królowej Różańca” to nadal tylko 30 zł za kolejne 6 wydań! Wysyłka jest bezpłatna.

Jak zamówić prenumeratę „Królowej Różańca Świętego” i otrzymać medalik?

To łatwe! Najprościej zamówić prenumeratę w księgarni internetowej www.rosemaria.pl (z bezpłatną wysyłką w Polsce) PRZEJDŹ TUTAJ.

Albo druga metoda: poprzez samodzielny przelew 30 zł na konto: 87 7065 0002 0651 8035 8904 0001 (W tytule przelewu prosimy wpisać dokładny adres do wysyłki).

Modlitewnik pompejański

Drugi prezent?! TAK! Oficjalny modlitewnik pompejański!

Możesz otrzymać jeszcze jeden prezent! Zamawiając prenumeratę od numeru 42 dodatkowo otrzymasz i bezpłatnie oficjalny modlitewnik sanktuarium w Pompejach, napisany przez bł. Bartola Longo, autora nowenny pompejańskiej! Włoska edycja doczekała się aż 445. wydań. Teraz wersja polska czeka na Ciebie! Jak otrzymać modlitewnik? – Wystarczy zaznaczyć, że prenumerata ma zacząć się od wcześniejszego numeru 42!

Serdecznie dziękuję za Twoją uwagę i apostolstwo pompejańskie!

 

Przeczytaj także:

Jak Matka Boża dała światu nowennę pompejańską?

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Renata
Renata
23 maja 2020 10:10

Matka Boza naprawde wysluchuje przez te nowenne, wysluchuje wszystkich intencji, wszystkich!

1
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x