ks. abp. Carlo Liberati – osiem lat posługi w Pompejach

Mons-Carlo-Liberati24 stycznia 2012 r. biskup Carlo Liberati obchodził ósmą rocznicę swojego biskupstwa w Pompejach. Arcybiskup przewodniczył uroczystej Mszy św. koncelebrowanej w Sanktuarium. W trakcie kazania powiedział:

„Dla nas, synów Kościoła, Bartolo Longo jest gigantem miłości chrześcijańskiej, prawdziwym bohatera miłości do Boga i bliźniego. (…) To wszystko, co jest w Pompejach, buduje Matka Boża, bez Niej miasto nie mogłoby istnieć.” Biskup podkreślił także, że pielgrzymów przybywa coraz więcej, a wierni są zaskoczeni imponującą pracą prowadzoną w Sanktuarium dla pełnej odbudowy fresków i mozaik, które są przywracane do dawnej świetności.

Do Pompejów przybywają także polskie pielgrzymki, ale niestety wciąż są takie, które zamiast nawiedzenia Sanktuarium zwiedzają tylko pompejańskie ruiny… A przecież to najważniejsze w świecie różańcowe Sanktuarium. Głównym zadaniem Sanktuarium jest szerzenie modlitwy różańcowej i kontynuacja dzieł bł. Bartola Longa poprzez opiekę nad dziećmi i młodzieżą, która znajduje się w trudnych warunkach życiowych.

0 0 głos
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x