„Królowa Różańca Świętego” numer 31

Zobacz, jak wygląda najnowsze wydanie „Królowej Różańca Świętego”!

Pamiętajmy o krzyżu – Stanisława Gamrat

Krzyż z Limpias „żyje” – przekonują liczni wierni, którzy go widzieli. Zmienia się kolor skóry i wyraz twarzy Chrystusa. Zostało to zarejestrowane na fotografiach. W kościelnym archiwum jest 8 tysięcy świadectw, a 2,5 tys. zeznań złożono pod przysięgą.

Skarb, który trzeba odkryć – Marek Woś

W Roku różańca często z ust duszpasterzy i spod piór dziennikarzy padała sentencja z listu Rosarium Virginis Mariae „Różaniec to skarb, który trzeba odkryć”. Minęło 15 lat od tego roku i czas zadać pytanie: czy odkryliśmy ten skarb? Przed samymi sobą, rodziną, znajomymi?

Bądź dzielną niewiastą! – Patrycja Pierzynka

A gdybyśmy zapytali o historię kobiety, która najdzielniej zniosła ból, natychmiast przyszłaby im na myśl Matka Boska Bolesna. Gdyby jednak zapytać o to, kto z ludzi najgłębiej przeżył swoją wiarę, już niewielu pamiętałoby o wierze Maryi. A już całkiem niewielu lub może zgoła nikt nie przedstawiłby historii Maryi jako historii najgłębszej miłości. Wiele się mówi o cnotach Maryi, lecz niewiele o miłosnych korzeniach każdej z nich”. Choć one wydają się oczywiste, niestety często o nich zapominamy. Miłość Maryi

Wspomnienia z Lourdes – Magdalena Buczek

W jubileuszowym roku objawień Matki Bożej w Lourdes przychodzą mi często na myśl wspomnienia z mojego dwukrotnego pielgrzymowania do tego miejsca, wyjątkowo naznaczonego obecnością Maryi.

Nasza Pani z Nazaré – Krzysztof Jędrzejewski

Około 40 kilometrów na zachód od Fatimy, nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego położone jest Nazaré. Kiedyś było małą miejscowością rybacką, znaną z tego, że znajduje się tutaj najstarsze w Portugalii sanktuarium maryjne.

W tej podróży nikt się nie zawiedzie – rozmowa z Zygmuntem Staszczykiem

T.Love to spory kawałek historii polskiej muzyki . Jeśli nie znasz tego zespołu, z pewnością słuchają go twoje dzieci. Wielu chciałoby grać w T.Love. Rozmawiamy z liderem zespołu, Zygmuntem Staszczykiem, o wierze, nawracaniu się, Maryi i różańcu.

Za murami – Robert Bryl

Andrzej najbardziej nienawidził swoją matkę. Był przekonany, że całą miłość skupiła nie na nim, lecz na jednym z jego braci…

Anielskim szlakiem: La Verna – Stanisława Gamrat

Mówimy: św. Franciszek – widzimy Asyż. Jednak niewiele pielgrzymek nawiedza zapomnianą górę La Vernę. Miejsce związane z Michałem Archaniołem i Biedaczyną z Asyżu.

Kobiety w Biblii: Miriam – Andrzej Jędrzejczak

Była prorokinią, śpiewaczką, tancerką, siostrą jednego z najważniejszych izraelskich dowódców w historii biblijnej. W jej życiu bywały momenty burzliwe i tragiczne. – Mowa o Miriam, zapomnianej bohaterce exodusu!

Śmierć i różaniec – Marek Woś

Ile to razy, modląc się na różańcu, powtarzaliśmy słowa: „Módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci”? Śmierć tak często przychodzi znienacka, zaskakuje i… obyśmy w tej godzinie byli gotowi na spotkanie z Panem! Nie jest ważne, ile masz lat. Pomyśl już teraz, by przygotować się na tę godzinę. Poznaj historie śmierci związanych z różańcem: alpinista, prokurator generalny i prezydent USA.

Uwierzyć w dobroć Pana – Lidia Wajdzik

Spotykam w życiu osoby, które boją się spowiedzi, a nawet stojąc w kolejce do konfesjonału, targane lękiem, nieufni w Boże przebaczenie – wycofują się. Wsłuchajmy się w głos Pana, który mówi: „Większe jest miłosierdzie moje aniżeli nędze twoje i świata całego. Kto zmierzył dobroć moją? Dla ciebie zstąpiłem z nieba na ziemię, dla ciebie pozwoliłem przybić się do krzyża”.

Droga różańcowa Kicin-Wierzenica – Leszek Lesiczka

Droga różańcowa to pochwycenie wyciągniętej ręki Matki Najświętszej i wsłuchiwanie się w bijące jej Serce Matczyne. Droga różańcowa to podążanie po śladach Chrystusa!

O małym człowieku na wielkim rowerze i Bogu – Łukasz

Jak dojechać rowerem na drugi koniec Europy? Jak podjąć wysiłek, kiedy ciało, czasem też psychika, szwankuje i unieruchamia w łóżku? Jak pokonać zniechęcenie, ból, następnie ruszyć 4 tysiące kilometrów, tam, gdzie od lat dziecięcych wyrywa się serce?

Ucieczka grzesznych – Renata Gontarz

Kiedy wypowiadamy słowo „grzesznik”, często mamy na myśli jakiegoś łobuza, chuligana, złodzieja, oszusta, gwałciciela, wszystkich, którzy za jakieś przestępstwa siedzą w więzieniach. Może czasem także sąsiada, który bez ślubu mieszka z kobietą, znajomą plotkarkę rozpowiadającą naokoło prywatne sprawy innych ludzi albo ekspedientkę, która wydała za mało reszty. A kto z nas z ręką na sercu potrafi sam o sobie powiedzieć: Jestem grzesznikiem?

Filipiny – Królestwo Maryi – Ks. Józef Orchowski

Papież Pius XII, który darzył Filipiny wyjątkową ojcowską sympatią, nazwał je jedynym katolickim krajem Azji, który jest „Królestwem Maryi”.

Przesławny potomek Dawida – Izabela Marciniak

Na kartach Nowego Testamentu po raz ostatni spotykamy Józefa, kiedy wraz z Maryją poszukiwał dwunastoletniego Syna w Jerozolimie, gdzie Święta Rodzina przeżywała święto Paschy. Chłopiec pozostał wtedy w świątyni, a zatroskani rodzice poszukiwali Go w tłumie pielgrzymów.

Zwierzęta w Biblii: Synogarlica – Andrzej Jędrzejczak, Jacek Rakoczy

Jak patrzy na tego ptaka biblista, a jak przyrodnik?

Rozważania różańcowe Bartola Longo – Tajemnice chwalebne

A także:

  • Papieros czy różaniec?
  • Gdzie na nabożeństwa pompejańskie?
  • Peregrynacja relikwii bł. Bartola!
  • Książka „Mój brat morderca”
  • Jak modlić się nowenną pompejańską?

Świadectwa o nowennie pompejańskiej:

  • Nerwica natręctw
  • Prowadził imprezowe życie
  • Wodogłowie u synka
  • Bulimia wracała jak bumerang
  • Rodzinny konflikt
  • Już nie miałem siły
  • Guz mózgu
  • Wnuczka uciekła z domu
  • Próżne obiecanki
  • Uzdrowienie z alkoholizmu i ratunek małżeństwa
  • Była inna kobieta
  • Nowotwór prostaty
  • Świat mi się zawalił…
  • Mąż pił jeszcze więcej
  • Odmiana w rodzinie
  • Nigdy Go nie wyrzucę!