Rozmowa z ks. Piotrem Śliżewskim, autorem filmu o Maryi

Redakcja: Jako młody kapłan sięga Ksiądz szeroko po współczesne medium i narzędzie jakim jest Internet. Dlaczego właśnie Internet?Ks. Piotr Śliżewski: Biskup Grzegorz Ryś stwierdził kiedyś, że „Internet nie jest tylko jakimś nośnikiem informacji i sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale jest nowym kontynentem. I my musimy się poważnie zastanowić, jak do ludzi na tym kontynencie docierać”. Przejąłem się tymi słowami.

Zobaczyłem jak wielu ludzi zamyka się w tym wirtualnym świecie. A skoro oni tam są, to również powinna być tam Ewangelia. Z tego powodu nie żałuję czasu na Internet i po wypełnieniu wszystkich obowiązków poświęcam czas na to, by być razem z ludźmi poprzez Internet. Wiem, że nie zastąpi to kontaktu w cztery oczy. Na szczęście, bardzo dziękuje Bogu za taki obrót sprawy, coraz częściej internetowe znajomości przeradzają się w realne kierownictwo duchowe. Zarówno telefoniczne jak i spotkania przy kawie bądź w konfesjonale. Kiedy mam dzień wolny od obowiązków duszpasterskich jeżdżę do różnych miejsc spowiadać oraz wiele osób przyjeżdża ( nawet z drugiego końca Polski!) do Gryfic, by zamienić słowo i się wyspowiadać. Coraz częściej Internet traktuję za punkt wyjścia do czegoś więcej.

Kim jest dla mnie Maryja - film ks. Śliżewskiego

W magazynie SKU:9788363110765
24,90 zł

Redakcja „Królowej Różańca Świętego” : Ma Ksiądz kilka stron ewangelizacyjnych, kanał na YT gdzie umieszcza Ksiądz inspirujące filmowe rekolekcje. Czego dotyczą te strony, jakie są główne przekazy ewangelizacji Księdza przez Internet?

Ks. Piotr Śliżewski: Kocham wszystko, co prowadzi do Pana Boga. Dlatego już w trakcie drugiego roku seminarium założyłem portal www.ewangelizuj.pl który dzisiaj ma formułę bloga z artykułami dotyczącymi duchowości. Po kolejnych dwóch latach seminarium opracowałem www.znajdzrekolekcje.pl – katalog rekolekcji, dni skupienia i konferencji katolickich. Gdy zobaczyłem, że nie ma w polskim Internecie dobrej bazy domów rekolekcyjnych to również dla nich znalazło się miejsce w tym portalu. Niedługo trzeba było czekać, bym zdecydował się na dodanie tam podstrony z sanktuariami w Polsce (podzielonymi według różnych kategorii), podstronę z opisem znanych rekolekcjonistów, dział z leksykonem wspólnot i duszpasterstw katolickich oraz miejscem, gdzie internauci mogą napisać swoje świadectwa. Nie na tym koniec „wirtualnych przygód”. Gdy zostałem wyświęcony na kapłana i trafiłem do niewielkiej parafii w Cedyni, zaobserwowałem, że nie zawsze ja i znajomi mi księża nie mają do odprawiania intencje Mszy świętych. Idąc za tą myślą założyłem witrynę www.gregorianka.pl , która daje możliwość złożenia zarówno pojedynczych intencji Mszy świętych jak i znanych, 30 Mszy świętych gregoriańskich za jednego zmarłego. Dzisiaj, gdy jestem w dużej parafii w Gryficach, nie ma już tego problemu – rozmodlona parafia daje księżom wiele intencji, ale moi znajomi misjonarze polskiego pochodzenia obsługują tę platformę i dają możliwość bardzo szybkiego odprawienia nadesłanych intencji. Wspomniany kanał na portalu YouTube zyskał swój profesjonalny rys wraz z rekolekcjami o spowiedzi świętej pt. „Spowiedź na 7”. Po ich publikacji zobaczyłem, że wiele osób szuka odpowiedzi na pytania dotyczące sakramentu Pokuty i pojednania. Z tego powodu zrodził się kolejny pomysł na internetową witrynę – www.DobraSpowiedz.pl Na tej domenie znajdują się różnorodne rachunki sumienia ( dla różnych stanów, zawodów, funkcji życiowych i powołań) ponadto, co chwila rozbudowujemy bazę artykułów i video na temat tego pięknego sakramentu. Kanał YouTube ewangelizuj_pl zawiera ponadto rekolekcje: małżeńskie, żałobne, video odpowiedzi na różne ważne kwestie duchowe. Jak widać dużo się dzieje. Warto więc wejść na te portale i szukać tam napisanych lekkim językiem treści religijnych.

Królowa Różańca ŚwiętegoZamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

To tylko część artykułu… Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"
0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
XIII PIELGRZYMKA POMPEJAŃSKA

Maj z Matką Bożą Pompejańską na święcie w Pompejach! Pompejańska pielgrzymka autokarowa: 2- 11 maja 2019 r. JAK spędzić maj?...

Zamknij