Drodzy czytelnicy!

Wchodzimy w okres letni i urlopowy. Wielu pogrąży się w zasłużonym odpoczynku i… słodkim lenistwie. Wiem z rozmów z wieloma z Was, że czas wakacji nigdy nie jest czasem „odpoczynku” od różańca. Tak wiele świadectw mówi o tym, że właśnie modląc się odpoczywacie. I tak powinno być – wszak modlitwa różańcowa jest modlitwą pokoju i wytchnienia.

Czasem nazbyt mocno akcentujemy jej walory „bojowe”, kiedy mowa o walce duchowej, o czym piszę w jednym z artykułów. Jeśli różaniec kojarzy Ci się wyłącznie z konfrontacją i napięciem, to proponuję postawić sobie wakacyjny cel: ćwiczenia w kontemplacji, tak, aby oddać się błogim rozmyślaniom u boku naszej Matki.

Dziękuję za częste, pozytywne opinie o „Królowej Różańca Świętego”. Jakkolwiek nie da się zadowolić wszystkich gustów, nie obawiajmy się wyrażać także krytycznych opinii albo dzielić swoim pomysłem. Jest wielką pokusą, by spocząć na laurach, ale nie tędy droga.

Zapraszam Cię też do wychodzenia z „Królową Różańca Świętego” do nowych czytelników. Zależy nam, aby docierać do każdego, kto pragnie poznawać Maryję, pogłębiać wiarę, albo i znajduje się w sytuacji kryzysowej, a lektura świadectw i zachęta do różańca może być właśnie tym, czego potrzebuje? Dlatego śmiało przekazujmy tę gazetę naszym bliźnim! Wierzących możesz zaprosić także do jej prenumerowania, bo od każdego z nas zależy, czy czasopismo będzie istnieć i dalej się rozwijać. Jako redakcja dajemy z siebie wszystko, aby wzbogacać to czasopismo o wartościowe treści, poszerzać je i jednocześnie utrzymać niską cenę. Jeśli zastanawiasz się, jak możesz nam pomóc, to dam Ci proste rozwiązanie: znajdź nam przynajmniej jednego nowego prenumeratora!

A jeśli pracujesz w szpitalu lub więzieniu, możesz otrzymać bezpłatny pakiet ewangelizacyjny – zobacz na stronie 54. Wielką radością i zaskoczeniem była dla naszej redakcji wizyta ks. kapelana z pobliskiego szpitala. Nie przyszedł sam, ale z Panem Jezusem – wracał akurat od umierającego. Powiedział nam, że spośród gazet, jakie otrzymuje do kaplicy, chorzy najchętniej wybierają właśnie „Królową Różańca Świętego”. Stąd narodził się pomysł, aby posyłać naszą gazetę nie tylko do kaplic więziennych, ale także szpitalnych. Niech nasza słodka Opiekunka okaże się dla nich Uzdrowieniem chorych!

Może spotkamy się na Pompejańskim dniu skupienia w Świętem? Tym razem odbędzie się on we wschodniej Polsce, gdzie mieszka tak wielu czcicieli Matki Bożej Pompejańskiej! Kto pragnie być z nami, niech nie waha się ani chwili. To miejsce odkryte dopiero rok temu, już jest rozpalone gorliwym nabożeństwem pompejańskim.

Do zobaczenia!

Marek Woś

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Śmierć i różaniec: papieski różaniec na Lhotse

Spójrzmy na powyższe zdjęcie. To Lhotse, czwarta co do wielkości góra na świecie. To na niej w 1989 r. zginął...

Zamknij